شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 11:52 منتشر شده در مورخ: 1399/04/18 شناسه خبر: 1624823
مدیرکل راهداری کرمانشاه عنوان کرد؛

کاهش بیش از 40 درصدی تردد مسافران در کرمانشاه

کاهش بیش از 40 درصدی تردد مسافران در کرمانشاه
فریبرز کرمی گفت: از ابتدای سال ۵۸۶ هزار و ۶۸۸ مسافر در سطح استان کرمانشاه تردد داشتند که نشان از کاهش بیش از 40 درصدی دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فریبرز کرمی در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مرصاد درباره نحوه رعایت فاصله اجتماعی در ناوگان عمومی اتوبوس بین شهری اظهار داشت: بر اساس بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های ابلاغی صادره از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور نسبت به این مهم اقدام می‌شود.

وی افزود: مدیریت پیشگیری از آلودگی ناوگان حمل و نقل و نظارت بر گندزدایی و ضدعفونی مستمر، تمهیدات ویژه به منظور تهویه هوای درون ناوگان مسافربری، عدم استقرار مسافران در فضاهای سرپوشیده و حذف فروش‌های حضوری بلیط اتوبوس از جمله این تدابیر اندیشیده شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه تصریح کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی شرکت‌ها و مؤسسات حمل و نقل مسافر موضوع در کمیسیون ماده ۱۱ و ۱۲ مطرح و با فرد خاطی بر اساس قوانین برخورد خواهد شد.

کرمی گفت: تعداد مسافرین در اتوبوس‌های بین شهری با رعایت فاصله اجتماعی بسته به نوع و ظرفیت ناوگان متغیر است.

وی عنوان کرد: تعاونی‌ها در خصوص رعایت موارد بهداشتی ناوگان اتوبوسی و مسافری ملزم به ضدعفونی و گندزدایی ناوگان حمل و نقل قبل از اعزام توسط رانندگان شرکت و مؤسسه حمل و نقل هستند همچنین بر اساس بخشنامه‌های ابلاغی شرکت و مؤسسات حمل و نقل مسافر موظف هستند نسبت به توزیع بسته‌های بهداشتی شامل ماسک، دستکش و پد الکلی بین مسافرین قبل از سوار شدن و حرکت اقدام کنند.

این مسئول گفت: همچنین رانندگان شرکتها و مؤسسات حمل و نقل مسافر جهت دفع پسماندهای موجود در ناوگان مسافربری به صورت بهداشتی اقدام می‌کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه گفت: در راستای ترغیب مسافرین به خرید اینترنتی بلیت و فرهنگ‌سازی جهت حذف روش‌های حضوری اقداماتی انجام شده است.

این مسئول تصریح کرد: از ابتدای سال ۵۸۶ هزار و ۶۸۸ مسافر در سطح استان کرمانشاه تردد داشتند که این آمار در مدت مشابه سال قبل یک میلیون و ۱۱۳ هزار نفر بوده است.

وی با بیان اینکه ۶۷ تعاونی و شرکت مسافربری در استان کرمانشاه موجود است، عنوان کرد: از ابتدای سال ۱۰ شرکت حمل و نقل به صورت کتبی و ۱۵ شرکت نیز به صورت شفافی تذکر دریافت کردند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1624823
ارسال نظر
نظرات