شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 12:23 منتشر شده در مورخ: 1399/04/18 شناسه خبر: 1624844
اقتصاد جنوب شرق در مسیر رونق؛

تجارت سیستان و بلوچستان روی ریل توسعه/ صادرات از بازارچه‌های مرزی ۱۸ درصد افزایش یافت

تجارت سیستان و بلوچستان روی ریل توسعه/ صادرات از بازارچه‌های مرزی ۱۸ درصد افزایش یافت
مبین علی میر مدیر بازارچه مرزی سیستان و بلوچستان گفت: در سه ماه اول امسال با وجود شیوع بیماری کرونا و به تبع آن ایجاد محدودیت های مرزی، صادرات در بازارچه‌های مرزی استان نسبت به مشابه سال گذشته ۱۸ درصد رشد داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مبین علی میر مدیر بازارچه مرزی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: در سه ماه اول سال گذشته میزان صادرات از بازارچه های مرزی استان 70 میلیون و دویست و پنجاه هزار و سیصد و هشتاد و هفت دلار بود که این رقم در مدت مشابه امسال به 82 میلیون و پانصد و نود هزار و دویست و نود و یک دلار رسید.

وی بیان کرد: بازارچه های مرزی استان به دلیل بیماری کرونا تنها سه روز در هفته مشغول فعالیت بودند که با پیگیری‌های انجام شده با کشور پاکستان از این پس بازارچه ها می توانند هر روز به فعالیت خود ادامه دهند.


به گفته این مقام مسئول، امید است با افزایش تعداد روزهای کاری در بازارچه ها، صادرات غیرنفتی از طریق مرزهای استان رونق قابل توجهی داشته باشد.

مدیر بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان ادامه داد: مرزهای سیستان و بلوچستان با پاکستان از میرجاوه تا ریمدان فعال است و اغلب صادرات به کشور پاکستان از طریق این مرزها صورت می گیرد.

میر تصریح کرد: در ۱۲ ماه سال ۹۸ میزان صادرات بازارچه های مرزی استان ۷۷۶ میلیون و ششصد و هفتاد و چهار هزار و 133 دلار بود که این رقم در سال ماقبل آن 655 میلیون و پانصد و چهل و پنج هزار و ششصد و هشتاد و هشت دلار گزارش شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1624844
ارسال نظر
نظرات