شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 12:40 منتشر شده در مورخ: 1399/04/18 شناسه خبر: 1624867
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین:

۲۱۶ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌ها بستری هستند/ روند صعودی شیوع بیماری در قزوین

۲۱۶ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌ها بستری هستند/ روند صعودی شیوع بیماری در قزوین
پیمان نامدار، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: متاسفانه هم اکنون بالغ بر ۲۱۶ نفر از افراد مبتلا به بیماری کرونا در بیمارستان‌های استان قزوین بستری هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پیمان نامدار در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت صبح قزوین با اشاره به آمار مبتلایان به کرونا در سطح استان اظهار کرد: طی هفته‌های گذشته شاهد روند صعودی تعداد بیماران بستری در استان بودیم.

وی افزود: متاسفانه هم اکنون بالغ بر ۲۱۶ نفر از افراد مبتلا به این بیماری در بیمارستان‌های استان قزوین و به ویژه در بیمارستان بوعلی در قسمت قرنطینه بیماران کووید ۱۹ بستری هستند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین در ادامه با تاکید بر رعایت نکات بهداشتی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا تصریح کرد: روز گذشته 46 نفر به دلیل ابتلا به این بیماری در بیمارستان بستری شدند.

طغیان بیماری کرونا در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی

وی تاکید کرد: ماسک زدن به عنوان یک حقوق شهروندی هم برای خودِ فرد و هم برای دیگر هم‌نوعان لازم است؛ چراکه استفاده از ماسک در فضاهای عمومی و مکان‌های سرپوشیده و تجمعات ضمن حفظ ایمنی بدن فرد، اطرافیان را نیز از احتمال ابتلا به بیماری کرونا مصون می‌سازد.

نامدار تصریح کرد: کادر درمان هم اکنون خسته هستند و اگر روند بیماری بدین شکل ادامه پیدا کند متاسفانه بار دیگر شاهد طغیان بیماری و خستگی پرسنل خواهیم بود؛ لذا از همه مردم درخواست می‌کنیم به توصیه‌های بهداشتی و رعایت استفاده از ماسک و عدم حضور در تجمعات غیرضرور و مراسم عروسی و عزا عمل کنند.

وی در پایان با اشاره به آمار فوتی‌ها در اثر ابتلا به بیماری کرونا گفت: معمولا روزانه در استان بین دو تا سه فوتی و گاهی بدون فوتی داریم، اما روز گذشته متاسفانه دو نفر از هم وطنان خود را با علائم قطعی کووید ۱۹ از دست دادیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1624867
ارسال نظر
نظرات