شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 13:57 منتشر شده در مورخ: 1399/04/18 شناسه خبر: 1624887
مدیرکل بنیاد مسکن استان یزد تشریح کرد

جزئیات اجرای طرح اقدام ملی مسکن در یزد

جزئیات اجرای طرح اقدام ملی مسکن در یزد
علیرضا قربانیان با تشریح جزئیات طرح اقدام ملی مسکن در یزد گفت: متراژ واحد‌ها در طرح اقدام ملی مسکن به طور میانگین 85 متر پیش‌بینی شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، علیرضا قربانیان مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: وزارت راه و شهرسازی در راستای کمک به تأمین مسکن، طرح  اقدام ملی تأمین مسکن  را در قالب احداث 400 هزار واحد مسکونی برنامه‌ریزی کرده است که سهمیه بنیاد مسکن برای ساخت این واحد‌ها ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای کمتر از 100 هزار نفر جمعیت در کل کشور است.

 

اجرای طرح ملی مسکن در 17 شهر استان یزد

وی افزود: در ارزیابی‌های صورت گرفته تمامی شهر‌ها از لحاظ کمی و کیفی در استان یزد بررسی شده و تا به امروز 17 شهر برای ساخت این واحد‌ها مشخص و به بنیاد مسکن ابلاغ شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یزد با بیان اینکه سهمیه استان در مرحله اول، 1305 واحد در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: تاکنون بالغ بر 270 نفر از متقاضیان تعیین تکلیف شده‌اند که امیدواریم با همکاری و تعامل با اداره کل راه و شهرسازی و بررسی موانع موجود، سایر متقاضیان ثبت‌نامی مراحل بعدی هم تعیین تکلیف شوند.

قربانیان خاطرنشان کرد: در طرح اقدام ملی مسکن، سهمیه شهر‌ها بر اساس نتایج حاصل از بررسی و مطالعات آماری و جمعیتی شهرها در نظر گرفته شده و همچنین متراژ واحد‌ها به طور میانگین 85 متر پیش‌بینی است که ساخت واحدها در چهار شهر اردکان، تفت، شاهدیه و میبد به صورت آپارتمانی و در 13 شهر دیگر استان بصورت ویلایی است.

 

آغاز اقدامات اجرایی طرح مسکن ملی در تیر و مردادماه

وی عنوان کرد: در بحث زمانبندی ساخت واحدها امیدوارم بتوانیم مقدمات اقدامات اجرایی واحدهای ویلایی را تا پایان تیرماه و واحدهای آپارتمانی را تا پایان مرداد ماه آغاز کنیم.  

مدیرکل بنیاد مسکن استان یزد بیان کرد: طرح اقدام ملی مسکن شامل تأمین زمین، عقد قرارداد، پیگیری احداث واحدهای مسکونی و واگذاری آن به مردم است و این کارها در اولویت برنامه‌های بنیاد مسکن استان قرار دارد و امیدواریم بر اساس شیوه‌نامه ابلاغی وزارت راه و شهرسازی در ساخت و احداث واحدها با تخصیص و تأمین اعتبارات بانک‌ها و آورده‌های مردمی به نتیجه مطلوب یعنی تأمین مسکن متقاضیان فاقد مسکن، برسیم.

 قربانیان اضافه کرد: متقاضیان ثبت‌نام کننده طرح اقدام ملی، باید شرایط پرداخت اقساط وام مسکن و همچنین توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن را دارا باشند و انتظار می‌رود کسانی در این طرح ثبت‌نام کنند که شرایط لازم را دارند.

وی با بیان اینکه میزان اقساط پرداختی نیز بسته به رقم تسهیلات متفاوت خواهد بود ادامه داد: تسهیلات طرح ملی مسکن در قالب تسهیلات ساخت پرداخت می‌شود که متقاضیان دارای زمین می‌توانند به صورت انفرادی تسهیلات بگیرند و شروع به ساخت خانه کنند و اگر متقاضی زمینی برای ساخت و ساز نداشته باشد تسهیلات ساخت در زمین‌های دولتی که به طرح ملی مسکن سپرده شده، در اختیار انبوه‌سازان دارای صلاحیت قرار می‌گیرد.

 

100 میلیون تومان تسهیلات برای اجرای طرح مسکن ملی در یزد

مدیرکل بنیاد مسکن استان یزد با بیان اینکه تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن متناسب با موقعیت و محل پروژه تغییر می‌کند، تأکید کرد: در حال حاضر سقف تسهیلات در نظر گرفته شده در استان یزد، 100 میلیون تومان است که این تسهیلات با نرخ مصوب بانک مرکزی و بازپرداخت حداکثر 12 سال  و متناسب با پیشرفت فیزیکی و در 5 مرحله به متقاضیان پرداخت می‌شود.

قربانیان تصریح کرد: در این طرح تمامی واحد‌ها در قالب مشارکت متقاضیان و سازندگان در زمین‌های واقع در محدوده شهر‌ها با امکانات زیرساختی و روبنایی ساخته می‌شود و در نتیجه سعی بر این شده است که مشکلاتی که در برخی از پروژه‌های مسکن مهر برای متقاضیان ایجاد شده بود در این طرح برطرف شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1624887
ارسال نظر
نظرات