شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 15:34 منتشر شده در مورخ: 1399/04/18 شناسه خبر: 1624959

ماجرای بازداشت بازرس هیأت امنای دانشگاه آزاد استان مرکزی

ماجرای بازداشت بازرس هیأت امنای دانشگاه آزاد استان مرکزی
طی روز های اخیر شنیده ها از بازداشت بازرس هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی به علت جعل مدرک پایان خدمت و مدرک تحصیلی دانشگاه آزاد حکایت دارد که در حال حاضر این فرد با قرار وثیقه ی سنگین آزاد است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛  طی روز های اخیر وحید شورابی از فعالین دانشجویی و مسئول مرکز هماهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه های آزاد اسلامی از بازداشت بازرس هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی به علت جعل مدرک پایان خدمت و مدرک تحصیلی دانشگاه آزاد خبر داده و گفته است که در حال حاضر این فرد با قرار وثیقه ی سنگین آزاد است.

همچنین سال گذشته اخباری مبنی بر اینکه بازرس ویژه هیات‌امنای دانشگاه آزاد اسلامی در یکی از استان‌ها در ارتباط با کشف باند جعل مدرک دستگیر شده است منتشر شد و حالا این فعال دانشجویی دانشگاه آزاد با انتشار این خبر در فضای مجازی فرد دستیگر شده در سال گذشته را نیز بازرس هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی البرز معرفی کرده است.

گفتنی است وی در ادامه همین موضوع خطاب به هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی متذکر می شود که رئیس کل دفتر بازرسی ویژه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی در حالی که خود با مدرک دیپلم متصدی این پست مهم نظارتی می باشد از هر دو بازرس متهم در این رابطه حمایت کرده است و این در حالی که جمعی از دفاتر بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد مدتی قبل طی نامه ای خواستار برکناری وی از این مسئولیت شده بودند.

پیرامون همین موضوع حسین آقازیارتی یکی از فعالین دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک در گفتگو با دیارآفتاب گفت: دانشگاه آزاد اسلامی از بدو تأسیس تا فوت آقای هاشمی به باشگاه سیاسی و خزانه‌ی مالی جریان اصلاحات و لیبرال تبدیل‌شده بود که بعد از فوت مرحوم هاشمی باهمت و اقدام انقلابی رهبر معظم انقلاب این قطار در ریل اصلی خود که متعلق به عموم مردم بود قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: از شروع مسئولیت آقای ولایتی و روسای جدید دانشگاه آزاد اسلامی اقدامات خوبی صورت گرفت ولی از تیم جدید توقع بیشتری می‌رود که با اقدام انقلابی خود امید افراد مفسد و متصل به شبکه رانت و رابطه را از بین ببرند.

آقازیارتی تصریح کرد: توقع این بود که ابتدا بدنه‌ی دانشگاه آزاد را از حیث جریان فساد پاک کنند و اقدامات ضد عدالت و غیر انقلابی برخی مبنی بر استفاده از پول و امکانات این دانشگاه را که متعلق به عموم دانشجویان است روشن و آن‌ها را به مراجع قضایی معرفی و خواستار محاکمه‌ی آن‌ها شوند و در وهله‌ی بعد با به‌کارگیری مسئولینی از طیف انقلابی و جهادی به کار خود ادامه دهند.

این فعال دانشجویی همچنین درباره حواشی اخیر مربوط به بازداشت بازرس هیأت امنای دانشگاه آزاد استان مرکزی خاطرنشان کرد: با توجه به اخبار رسیده از اقدامات مجرمانه دو نفر از بازرسان هیئت‌امنای دانشگاه آزاد در استان‌های البرز و مرکزی و آزاد بودن آن‌ها با قرار وثیقه میلیاردی و حمایت بازرس ویژه دانشگاه آزاد از این افراد، توقع از مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی و قوه قضائیه این است که اقدامی انقلابی و بدون اغماض در این زمینه صورت گیرد و انتظار می‌رود در موضوع انتخاب و انتصاب بازرس از افراد پاک دست و خوش‌نام به‌عنوان بازوی رئیس دانشگاه و مرجع مبارزه با فساد استفاده شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1624959
ارسال نظر
نظرات