شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 16:00 منتشر شده در مورخ: 1399/04/18 شناسه خبر: 1625000

انتشار ۲۳ عنوان کتاب جدید برای بچه‌ها در روز ملی ادبیات کودک

انتشار ۲۳ عنوان کتاب جدید برای بچه‌ها در روز ملی ادبیات کودک
کانون پرورش فکری همزمان با روز ملی ادبیات کودک و نوجوان، ۲۳ عنوان اثر جدید را روانه بازار نشر کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، در سال «جهش تولید» و در شرایط بحرانی ناشی از شیوع بیماری کرونا در کشور، نویسندگان حوزه ادبیات کودک و نوجوان با انگیزه‌ای مضاعف برای کودکان و نوجوانان قلم می‌زنند.

اکنون همزمان با روز ملی ادبیات کودک و نوجوان، حاصل اندیشه و قلم نویسندگان ایران در روزهای پرتشویش و سخت کرونا به بار نشست است و شاهد آماده شدن 23 عنوان کتاب با موضوع‌های متنوع با چشم‌اندازی ویژه و نگاهی امیدوارانه به آینده‌ای روشن در انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هستیم.

این آثار به قلم نویسندگان نام‌آشنای حوزه ادبیات کودک و نوجوان همچون مصطفی رحماندوست، زهره پریرخ، فرهاد حسن‌زاده، طاهره ایبد، زنده‌یاد سوسن طاقدیس، محمدرضا شمس، محمدرضا مرزوقی، مینو کریم‌زاده، سرور کتبی، مریم هاشم‌پور، علی خاکبازان، مجید عمیق و... است که با موضوع‌های متفاوت در قالب‌های شعر، داستان، کاردستی و مجموعه‌ علمی آماده‌ چاپ شده است.

در این میان مجموعه‌ی «آهای مواظب ما باشید!» در ارتباط با حیوانات در حال انقراض ایران که در قالب داستان‌هایی با عنوان‌های مختلف از جمله «آخرین زاغ بور دشت بزرگ»، «باورکن من لاک‌پشتم»، «بدو، بدو، بدو»، «بزرگ گوش کوچک»، «به من بگو سمندر»، «ترس... ترس... ترس»، «چه کسی نامه را به شیشه چسبانده بود»، «کی...؟ کو... و.؟» و «گوزن زرد» به چشم می‌خورد که با تصویرگری‌های متفاوتی از هنرمندان تصویرگر و مناسب برای گروه سنی 9+ آماده چاپ است.

همچنین مجموعه علمی «علوم عصر حجری» از دیگر کتاب‌هایی است که آماده انتشار شده است. بر همین اساس جلد دوم «دانشنامه محیط زیست» به قلم هنریک مجنونیان، بهرام حسن‌زاده‌کیابی و شکوه حاجی‌نصرالله برای گروه سنی 15+ (نوجوان) آماده شده است. یادآوری می‌شود این کتاب‌ها برای گروه‌های سنی 4+ (نوگام)، 9+ (نونهال)، 12+ (نونگاه) و 15+ (نوجوان) در نظر گرفته شده است.

بیشتر بخوانید
https://www.dana.ir/1625000
ارسال نظر
نظرات