شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:09 منتشر شده در مورخ: 1399/04/19 شناسه خبر: 1625079
فرماندار تفرش:

ساماندهی پارک جنگلی تفرش در دستور کار قرار دارد

ساماندهی پارک جنگلی تفرش در دستور کار قرار دارد
فراهانی فرماندار تفرش گفت: اخیرا به مدیر منابع آب تفرش دستور مبنی بر تسریع در تشکیل جلسه با حضور کارشناسان اداره منابع آب استان داده شده تا با مشخص شدن حریم رودخانه و میزان دبی آب، شهرداری بتواند به صورت بهتر به ساماندهی پارک جنگلی بپردازد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فراهانی فرماندار تفرش در گفتگو با دیارآفتاب؛ در خصوص وضعیت پارک جنگلی تفرش گفت: در روزهای گذشته به مدیر منابع آب تفرش دستور مبنی بر تسریع در تشکیل جلسه با حضور کارشناسان اداره منابع آب استان داده شده تا با مشخص شدن حریم رودخانه و میزان دبی آب، شهرداری بتواند به صورت بهتر به ساماندهی پارک جنگلی بپردازد.

فراهانی اظهار کرد: همچنین جلسه تخصصی در خصوص پارک جنگلی برگزار شد و مقرر شده همه ادارات عضو جلسه ضمن انجام بازدیدهای میدانی، برآوردهای خود را تعیین و به ما اطلاع دهند تا براساس برآوردها بتوان تصمیم گیری و تقسیم کار کرد.

وی با اشاره به مشکلات قنات مالکان در پارک جنگلی افزود: یکی از مشکلات پارک جنگلی، امور قنات مالکین بود که بخشی از این مشکلات در سال گذشته با هماهنگی شهرداری و مالکین انجام شد که هنوز هم کامل نشده است.

فرماندار تفرش با بیان این مطلب که احداث دیوار ساحلی و تعیین حریم رودخانه ها امری هزینه بر است، بیان کرد: یکی از دلایل تاخیر در انجام امورات پارک جنگلی، کمبود اعتبارات است که در صورت آماده شدن طرح توسط شهرداری و موافقت اداره منابع آب، در کمیته برنامه ریزی شهرستان برای پارک جنگلی اعتباری تخصیص می یابد.

فراهانی در پاسخ به این سوال که "با توجه به گردشگر پذیر بودن شهر تفرش، آیا نباید بهسازی اماکن گردشگری نظیر پارک جنگلی در اولویت باشد؟" گفت: البته پارک جنگلی فعلی به معنای تمام، یک پارک جنگلی نیست؛ چراکه بخشی از آن املاک و اراضی کشاورزی مردم است و ورود گردشگران سبب ایجاد مشکلات برای کشاورزان می شود.

وی ادامه داد: آزادسازی اراضی در مسیر پارک جنگلی فعلی امری مهم است. در غیر این صورت پارک فعلی در قالب یک آبراهه یا رودخانه است که از مسیر پارک می گذرد و در اختیار شهرداری است. جهاد کشاورزی هم می تواند با تسریع در صدور مجوزها به کشاورزان، اقدامات مربوط به کشاورزان اطراف حریم پارک جنگلی را سرعت ببخشد.

فرماندار تفرش یادآور شد: بخشی از پارک جنگلی در حریم رودخانه و بخشی از آن املاک مردم است که با هماهنگی بین اداره منابع آب و شهرداری این مسئله می بایست تعیین وضعیت و رضایت خاطر شهروندان فراهم شود.

فراهانی خاطر نشان کرد: در نقشه جامع شهری تاکید بر حفظ فضای سبز پارک جنگلی شد تا طروات و فضای سبز فعلی حفظ شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1625079
ارسال نظر
نظرات