شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 09:49 منتشر شده در مورخ: 1399/04/19 شناسه خبر: 1625083
کارشناس امور مذهبی:

حجاب مانع پیشرفت بانوان نیست/ لزوم توجه ویژه به آموزش امور دینی در خانواده ها

حجاب مانع پیشرفت بانوان نیست/ لزوم توجه ویژه به آموزش امور دینی در خانواده ها
حجت الاسلام والمسلمین نظر سابکی گفت: حجاب هیچگاه مانع‌ و سد پیشرفت بانوان مسلمان نبوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام والمسلمین نظر سابکی در گفتگو با خبرنگار عصرهامون، با اشاره به فرارسیدن هفته عفاف و حجاب، بیان کرد: حضور فعال زن مسلمان ایرانی در حوزه های مختلف علمی ،آموزشی، فرهنگی،پژوهشی و اجتماعی نشانه اهمیت و جایگاه زن در اسلام است.

این کارشناس مذهبی ادامه داد: اسلام عزیز نقش زن را در حوزه های مختلف جامعه به ویژه در حوزه های تعلیم و تربیت فرزندان صالح و مجاهدان راه خدا تبیین و تعیین کرده است.

وی با اشاره به اینکه حفظ حرمت و رعایت حجاب و عفاف،تنها وظیفه ی زن نیست بلکه مرد نیز ملزم به رعایت دستورهای شرع مقدس اسلام است، افزود: خانواده سالم، فرزند سالم پرورش میدهد.

حجت اسلام سابکی اضافه کرد: بنابراین باید در آموزش خانواده ها نسبت به فرامین دینی و اعتقادی اهتمام ویژه داشت تا جامعه ای سالم و عاری از هر گونه ناهنجاری اجتماعی و بی حیایی داشته باشیم.

این کارشناس علوم مذهبی خاطرنشان کرد: نقش حجاب و عفاف را در جامعه سالم و دینی میتوان احساس کرد و همچنین بی حجابی و بی عفتی را در جامعه غیر اسلامی میتوان حس کرد.

وی خاطرنشان کرد: حجاب و به ویژه چادر که از آن به عنوان پوشش برتر یاد می شود هیچگاه برای زنان و دختران در جامعه محدودیتی و مانعی ایجاد نکرده بلکه آن بی حجابی و بدحجابی است که بزرگترین سد و مانع پیش روی پیشرفت بانوان است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1625083
ارسال نظر
نظرات