شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 14:21 منتشر شده در مورخ: 1399/04/19 شناسه خبر: 1625121
مدیر درمان علوم پزشکی استان قزوین اعلام کرد

ماسک، بهترین راه پیشگیری از ابتلا به کرونا/ ۲۱۷ بیمار در قزوین بستری هستند

ماسک، بهترین راه پیشگیری از ابتلا به کرونا/ ۲۱۷ بیمار در قزوین بستری هستند
عبدالله کشاورز، مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین با اشاره به روند افزایشی تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در استان گفت: بهترین راه برای پیشگیری و کنترل بیماری استفاده از ماسک، شستشوی دست‌ها و رعایت فاصله فیزیکی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عبدالله کشاورز در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت صبح قزوین با اشاره به وضعیت بیماری کرونا در استان اظهار کرد: آمار مبتلایان به بیماری کرونا که اکنون در بیمارستان‌های سطح استان بستری هستند 217 نفر است.

وی افزود: در 24 ساعت گذشته 43 بیمار جدید در بیمارستان‌های استان پذیرش شدند و متاسفانه در چند روز اخیر معمولا بین دو تا سه نفر بر اثر ابتلا به بیماری کرونا در بیمارستان‌های استان فوت کردند.

مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین با اشاره به روند افزایشی تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در استان گفت: البته وضعیت استان قزوین نیز همچون وضعیت کشور بوده و لازم است مردم استان برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کاملا مسائل بهداشتی را رعایت کنند.

وی عنوان کرد: وضعیت بیماری کرونا به شکلی بوده که مدام در حال تغییر است به عبارتی بیماری‌زایی و میزان گسترش آن در جوامع مختلف حاکی از آن است که با افزایش و کاهش آمار بیماری نباید خیلی نگران یا دلخوش شویم؛ بلکه باید آمادگی کامل داشته باشیم.

کشاورز تصریح کرد: پیک موج اول بیماری کرونا تازه اکنون در کشور خود را نشان داده است؛ بنابراین رعایت اصول بهداشتی، فاصله گذاری فیزیکی و استفاده از ماسک به ویژه در مکان‌های سرپوشیده ضرورت دارد.

وی بیان کرد: با توجه به اقدامات انجام شده ظرفیت درمانی استان در بخش بستری را با توجه به امکانات موجود فراهم کردیم؛ اما ظرفیت بخش درمان استان محدود است، لذا هم استانی‌ها باید همکاری لازم را داشته باشند تا با این ظرفیت محدود روند بیماری را کنترل کنیم.

مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین در پایان تاکید کرد: بهترین راه برای پیشگیری و کنترل بیماری کرونا استفاده از ماسک، شستشوی دست‌ها و رعایت فاصله فیزیکی است.
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1625121
ارسال نظر
نظرات