شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 18:20 منتشر شده در مورخ: 1399/04/19 شناسه خبر: 1625201
مدیرکل میراث فرهنگی استان اعلام کرد

خسارت ۹۰ میلیاردی کرونا به حوزه گردشگری قزوین/ ۱۳۹۵ نفر تعدیل نیرو شدند

خسارت ۹۰ میلیاردی کرونا به حوزه گردشگری قزوین/ ۱۳۹۵ نفر تعدیل نیرو شدند
علیرضا خزائلی، مدیرکل میراث فرهنگی استان قزوین گفت: به طور کلی ۸۹۶ هزار و پانصد و نود و نه میلیون ریال به حوزه گردشگری استان خسارت وارد شده که طی آن 1 هزار و سیصد و نود و پنج نفر هم تعدیل نیرو شدند که این آمار به طور مستمر به روز می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا خزائلی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین؛ درباره اثرات شیوع ویروس کرونا بر حوزه گردشگری اظهار کرد: گردشگری یکی از بزرگترین حوزه‌هایی در کشور و حتی در جهان بود که در بحث شیوع کرونا آسیب خیلی جدی دید که استان قزوین هم از این موضوع مستثنی نبود.

 وی با بیان اینکه خوشبختانه با مصوبات دولت و پیگیری‌های وزارتخانه  تسهیلات به حوزه صنایع دستی و گردشگری اعطا خواهد شد، اضافه کرد: این تسهیلات هم شامل کارگاه‌های دارای بیمه و هم شامل کارگاه‌ها و تاسیسات فاقد بیمه می‌شود، با این تفاوت که مبلغ وام برای کارگاه‌های دارای بیمه بیشتر است.

این مقام مسئول ادامه داد: مهلت ثبت نام وام تا 20 تیرماه است که همه فعالان گردشگری و صنایع دستی می‌توانند به سامانه “کرونا کارا” مراجعه و ثبت نام کنند. سقف تسهیلات 12 میلیون تا 16 میلیون تومان به ازای هر نفر نیرویی که در تاسیسات گردشگری حضور دارد، نیز اختصاص می‌یابد.

1427 مورد اثر تاریخی در استان قزوین ثبت ملی شده است

وی درباره میزان خسارت وارده بر حوزه گردشگری بر اثر شیوع ویروس کرونا در استان قزوین ابراز کرد: به طور کلی 896 هزار و پانصد و نود و نه میلیون ریال به حوزه گردشگری استان خسارت وارد شده که طی آن هزار و 395 نفر هم تعدیل نیرو شدند که این آمار به طور مستمر به روز می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان ادامه داد: دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری 80 هزار میلیون ریال، تاسیسات اقامتی (هتل، هتل آپارتمان، مهمانپذیر، اقامتگاه بومگردی) 91 هزار و سیصد و نود ونه میلیون ریال ، تاسیسات پذیرایی (مجتمع‌ها، سفره خانه‌های سنتی، واحدهای پذیرایی بین راهی) 718 هزار میلیون ریال، راهنمایان گردشگری 6 هزار میلیون ریال و موسسات و مراکز آموزشی 1200 میلیون ریال خسارت متحمل شدند.

این مقام مسئول اضافه کرد: همچنین در حوزه دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری 150 نفر، تاسیسات اقامتی 280 نفر، تاسیسات پذیرایی 800 نفر، راهنمایان گردشگری 150 نفر و موسسات و مراکز آموزشی هم 15 نفر تعدیل نیرو داشتند.

خزائلی در پایان یادآور شد: اکنون 1 هزار چهارصد و بیست و هفت مورد اثر ثبت شده ملی در استان قزوین داریم که این عدد به طور مداوم تغییر می‌کند.

انتهای پیام/ 

 

https://www.dana.ir/1625201
ارسال نظر
نظرات