شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 18:26 منتشر شده در مورخ: 1399/04/19 شناسه خبر: 1625269

احتمال مرگ روزانه ۱۲ هزار نفر به‌دلیل کرونا

احتمال مرگ روزانه ۱۲ هزار نفر به‌دلیل کرونا
یک گروه حقوق بشری هشدار داد تبعات شیوع ویروس کرونا در جهان می‌تواند به مرگ هزاران نفر در کشورهای فقیر در اثر گرسنگی منجر شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛گروه حقوق بشری «آکسفام» هشدار داد تبعات اقتصادی و اجتماعی شیوع ویروس کرونا می‌تواند به مرگ روزانه ۱۲ هزار نفر در جهان در اثر گرسنگی منجر شود.

به نوشته روزنامه «واشنگتن پست»، طبق گزارشی که از سوی این گروه منتشر شده است، بیکاری گسترده، اختلال در تولید مواد غذایی و کاهش کمک‌های بشردوستانه در نتیجه شیوع بیماری «کووید-۱۹» می‌تواند تا پایان سال جاری میلادی، حدود ۱۲۲ میلیون نفر از جمعیت جهان را به گرسنگی بکشاند.
 
«دنی سریسکندرایا» رئیس اجرایی این گروه گفت: «تأثیرات متعاقب شیوع کووید-۱۹ بسیار گسترده‌تر از خود این ویروس خواهد بود و میلیون‌ها ساکن فقیرترین کشورهای جهان را در فقر و گرسنگی بیشتری فرو خواهد برد».
 
وی افزود: «توقف شیوع این بیماری از سوی دولت‌ها امری حیاتی است اما آن‌ها باید از مرگ مردم از گرسنگی را نیز بگیرند».
 
این گروه حقوق بشری بیان داشت، بدترین نقاط جهان از نظر فقر و گرسنگی شامل یمن، افغانستان، سوریه و سودان جنوبی است و بسته شدن مرزها و مسیرهای تأمین مواد غذایی، بحران موجود در این کشورها را تشدید کرده است.
 
آکسفام افزود در کشورهای دارای درآمد متوسط نیز مردمی که در تلاش برای مدیریت زندگی خود بودند از لبه پرتگاه در حال سقوط هستند.
 
به گفته این گروه خیریه حتی در کشورهای توسعه یافته‌ای همچون بریتانیا در خلال هفته‌های ابتدایی شیوع ویروس کرونا ۳.۷ میلیون نفر به انبارهای مواد غذایی مراجعه کرده‌اند.
 
ویروس کرونا تا کنون بیش از ۱۲ میلیون نفر را در سرتاسر جهان مبتلا کرده و جان بیش از ۵۵۲ هزار نفر را نیز گرفته است.
انتهای پیام/
 
منبع: فارس
https://www.dana.ir/1625269
ارسال نظر
نظرات