شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 10:00 منتشر شده در مورخ: 1399/04/20 شناسه خبر: 1625316
معاون محیط زیست کرمانشاه:

ورود فاضلاب کرمانشاه به قره‌سو یک بحران جدی است

ورود فاضلاب کرمانشاه به قره‌سو یک بحران جدی است
ولی زاده؛ معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه ورود فاضلاب این شهر را به قره‌سو یک بحران جدی دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آذر ولی‌زاده در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز اظهار داشت: با توجه به حجم فاضلاب ورودی به قره سو و اینکه تصفیه‌خانه کرمانشاه نمی‌تواند تمام فاضلاب شهر کرمانشاه را تسویه کند این شرایط بحران تلقی می‌شود.

وی افزود: در همین راستا با سازمان حفاظت محیط زیست کشور رایزنی‌هایی انجام شده و از قبل نیز با وزارت نیرو مکاتبه شده تا مدول دوم و سوم پروژه تصفیه خانه شهر کرمانشاه راه اندازی شود که متأسفانه کمبود اعتبارات مزید بر علت شده است.

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه تصریح کرد: بر همین مبنا از ریاست سازمان حفاظت محیط زیست درخواست شده این موضوع را در هیئت دولت در دستور کار قرار دهند تا اعتبارات لازم به وزارت نیرو اختصاص یابد و بحران مذکور حل شود.

ولی‌زاده خاطرنشان کرد: از سوی سازمان حفاظت محیط محیط زیست کشور قول‌های مساعدی برای پیگیری موضوع مذکور داده شده است.

این مسئول عنوان کرد: پس از اخطار به شرکت آبفای استان کرمانشاه مدیرعامل جدید اعتبار لازم برای اجرای این پروژه را ۲ هزار میلیارد تومان اعلام کرده که بعید می‌دانیم این اعتبار محقق شود بنابراین باید وزارت نیرو در این رابطه تصمیم گیری کند.

وی گفت: به زودی اقدامات سازمان حفاظت محیط زیست که می‌تواند به عنوان آخرین راه انجام دهد اطلاع رسانی می‌شود.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1625316
ارسال نظر
نظرات