شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 14:52 منتشر شده در مورخ: 1399/04/20 شناسه خبر: 1625388

هشدار لاوروف درباره استفاده تروریست‌ها از ویروس کرونا/ تیرگی روابط آمریکا-چین، به نفع روسیه نیست

هشدار لاوروف درباره استفاده تروریست‌ها از ویروس کرونا/ تیرگی روابط آمریکا-چین، به نفع روسیه نیست
وزیر امور خارجه روسیه گفت: چالش‌های موجود در جهان در دوران شیوع ویروس کرونا کاهش نیافته و برخوردهای مخرب دولت آمریکا نیز به این مشکلات اضافه شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از خبرگزاری «تاس»، "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه، امروز، جمعه، در سخنرانی خود در نشست آن-لاین مجمع بین المللی «مطالعات پریماکوف»، با موضوعیت "روسیه و جهان پس از کووید-19" هشدار داد، اطلاعاتی در دست است که تروریست‌ها در نظر دارند از تغییر شکل ویروس کرونا استفاده کرده و انواع جدیدی از ویروس‌ها را تولید کنند.

لاوروف گفت: «شیوع این عفونت، همه چالش‌ها و تهدیدات موجود در جهان را تشدید کرده و آنها ناپدید نشده‌اند. گمانه زنی‌هایی وجود دارد، مبنی بر اینکه تروریست‌ها در فکر چگونگی استفاده از تغییر شکل این ویروس برای تولید انواع جدید ویروس‌ها هستند.»  
 
وی با یادآوری اینکه در طول همه گیری ویروس کرونا، جدیت دیگر تهدیدات مربوط به امنیت بین المللی، از جمله قاچاق مواد مخدر، جرایم سایبری، تغییرات آب و هوا اوضاع و محیط زیست و همچنین درگیری‌های مسلحانه، کمتر از قبل نشدند، تأکید کرد: «این مشکل هم بر سایر چالش‌ها اضافه شد که در چنین شرایطی، دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده به خط مشی خود در جهت  تضعیف عمدی کلیه مکانیزم‌های قانونی و نظارتی کنترل تسلیحات و همکاری‌ها در عرصه بین المللی ادامه می دهد و نمونه‌های این برخورد، خروج این کشور از یونسکو و سازمان بهداشت جهانی، شورای حقوق بشر سازمان ملل است.»
 
وزیر خارجه روسیه همچنین اعلام کرد که تیرگی روابط ایالات متحده و چین، به هیچ وجه به نفع روسیه نیست. لاوروف گفت: «من معتقدم که رویارویی و این تیرگی روابط به هیچ وجه منافع ما، منافع اتحادیه اروپا و منافع سایر کشورهای جهان را برآورده نمی‌کند.»
 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1625388
ارسال نظر
نظرات