شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 12:40 منتشر شده در مورخ: 1399/04/21 شناسه خبر: 1625544
یادداشت؛

سرخس را دریابیم!

سرخس را دریابیم!
این روزها کرونا در شهرستان سرخس همچنان یکه‌تازی می‌کند. باید چاره‌ای اندیشید تا دچار فاجعه بزرگ نشویم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس، این روزها کرونا در شهرستان سرخس، همچنان یکه‌تازی می‌کند و حال دل سرخس اصلاً خوب نیست و باید چاره‌ای اندیشید تا دچار فاجعه بزرگ نشویم.

۳۲ تختخواب بیمارستان لقمان این شهرستان، عملاً بیکار است و طراحی تأسیسات نیز بر اساس ۹۶ تختخوابی انجام نشده‌ است و پیش‌بینی‌ها این‌طور صورت گرفته اگر مبتلایان بدحال در سرخس بیشتر شود باید در محوطه بیمارستان چادر بزنند!

دو دهه بیشتر از عمر بیمارستان نگذشته که امروز سیستم فاضلاب، پمپ‌ها و سیستم تهویه بیمارستان، مشکل دارد درصورتی‌که نباید عمر یک تأسیسات به این کوتاهی باشد.

نیمی از کارکنان و کادر درمان بیمارستان و شبکه بهداشت و درمان سرخس و بیش از ۴۰۰ نفر از مردم سرخس هم مبتلا به کرونا شدند، البته آمارهای واقعی بیشتر از آن است، چراکه خیلی‌ها یا آزمایش نمی‌دهند و یا در انتظار جواب آزمایش هستند و بدانیم آمار واقعی زیاد هست.

مردم عزیز سرخس، با این نوشتار اصلاً قصد خالی کردن دل شما را نداریم، اما باید یک سری واقعیت‌ها را پذیرفت و باور کرد، یک‌زمانی اتفاقی برای یک منطقه‌ای رخ می‌دهد و از جاهای دیگر کمک می‌گیرند، ولی الآن کل کشور درگیر کرونا است و اگر خدای‌ناکرده بستری‌های بیمارستان، مثلاً از ۹ نفر به ۱۰ نفر بدحال برسد و ظرفیت اکسیژن ساز هم محدود، در آن صورت نفر دهم باید از دنیا خداحافظی کند! چراکه مشهد توان کمک به سرخس را ندارد و اگر خیلی هم هنر کند، درد خودش را درمان می‌کند و این امکانات محدود و خراب بیمارستان لقمان سرخس، آیا جوابگوی نیاز خیل عظیم و ۱۰۰ هزار نفری مردم شهرستان سرخس خواهد بود؟ قطعاً نه.

الآن در شرایط جنگی به سر می‌بریم و همه باید احساس مسئولیت کنیم، احساس مسئولیت در برابر جان دیگران باید در سرلوحه قرار گیرد.

مواظب باشیم و رعایت کنیم به فاجعه بزرگ و واقعی نرسیم و اگر همین پروتکل‌های به‌ظاهر ساده بهداشتی را رعایت نکنیم، قطعاً خسارت و فاجعه تحمل‌ناپذیری رخ خواهد داد.

در مراسم عروسی و عزا شرکت نکنیم، مراسم‌ عروسی الآن در واقع پنجره و پلی به‌سوی عزاست و سوغاتی و شاباش واقعی آن، مرگ تو و خانواده و اقوام هستند و دیر یا زود اگر رعایت نکنیم، مرگ کرونایی سراغمان خواهد آمد و آن روز شاید همین نزدیکی‌ها باشد.

کادر درمان سرخس، خدا قوت

مهدی علیمیرزایی

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1625544
ارسال نظر
نظرات