شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 12:49 منتشر شده در مورخ: 1399/04/21 شناسه خبر: 1625615
بانوی نویسنده بلوچ:

حجاب هویت زن مسلمان است/ پوشش مناسب از اشاعه فحشا در جامعه جلوگیری می‌کند

حجاب هویت زن مسلمان است/ پوشش مناسب از اشاعه فحشا در جامعه جلوگیری می‌کند
زینب سابقی نژاد گفت: حجاب و‌ پوشش اسلامی زنان از اشاعه فحشا و منکر در جامعه ما جلوگیری می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ زینب سابقی نژاد کارشناس علوم مذهبی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، با بیان اینکه حجاب یک پوششی است که از دیر باز بین ایرانیان بوده و حتی قبل از اسلام هم زنان ایرانی پوشش حجاب را داشته اند، گفت: در واقع حجاب میراث ماندگار و گرانبهایی است که از پیشینیان به ما رسیده است.

این بانوی نویسنده بلوچ افزود: حجاب برای یک زن فایده و آثار بسیار زیادی دارد که یکی از مهمترین آنها، ایجاد آرامش روحی بین افراد یک جامعه است.

این کارشناس علوم مذهبی عنوان کرد: نبود حجاب درجامعه باعث برهم ریختن نظام و بنیان خانواده میشود، با حجاب حرمت و‌کرامت زن در خانواده حفظ می شود و همچنین پوشش باعث جلوگیری از اشاعه فحشا و منکر در جامعه می شود.

این بانوی نویسنده بلوچ عنوان کرد: به باور برخی غرب زده ها و شبه روشنفکران، حجاب از آزادی اجتماعی زنان جلوگیری می کند که این باور غلطی است و صحیح نیست.

سابقی نژاد تصریح کرد: قطعا یک زن به وسیله حجاب به موفقیت های اجتماعی، اخلاقی و معنوی دست پیدا میکند، نمونه آن از صدر اسلام زنانی بوده اند که در اجتماع و‌جنگ ها شرکت داشته اند نمونه بارز نسیبه یکی از این زنان شجاع و فداکار است که در جنگ های احد و حنین شرکت کرد و با مشک به تشنه های در جنگ آب میرساند.

این نویسنده بلوچ افزود: این شخصیت برجسته صدر اسلام زخمی هایی را که جراحت داشتند، مداوا میکرد و حتی در کارزار جنگ با شمشیر هم میجنگید ، این یک مثال تاریخی در مورد حجاب و آزادی یک زن است که با حجاب هم میتواند در اجتماعات و جهادها شرکت کند.

این کارشناس علوم مذهبی ادامه داد: وقتی زن با پوشش خلاف شأن و خلاف شئون اسلامی بیرون می رود، همه نگاه ها را به سمت خودش می کشاند و ممکن است که با این عمل خود دل یک مردان را بلرزاند.

وی خاطرنشان کرد: خودنمایی وتن فروشی به شدت در قرآن کریم مذمت شده است، در سوره احزاب آیه33،خداوند می فرماید: می فرماید ودر خانه هایتان بمانید و مانند زمان جاهلیت زینت های خود را آشکار مکنید.

این بانوی نویسنده خاطرنشان کرد: حجاب و‌ پوشش زن در اسلام به او ماهیت و هویت می بخشد، بر خلاف کشورهای مغرب زمین که از زن بیشتر برای تبلیغات در شوهای تبلیغی، یا ابزارجنسی و ... استفاده میکنندو این بر خلاف کرامت، روحیه و حیا زنانگی یک زن میباشد.

انتهای پیام/

 
https://www.dana.ir/1625615
ارسال نظر
نظرات