شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 13:47 منتشر شده در مورخ: 1399/04/21 شناسه خبر: 1625650
کارشناس مسایل فرهنگی عنوان کرد:

هدف اصلی فمینیست های داخلی وخارجی عبور از حجاب است

هدف اصلی فمینیست های داخلی وخارجی عبور از حجاب است
جعفر منتشلو، کارشناس مسایل فرهنگی با اشاره به تلاشهای غربگرایان و عده ای نفوذی درکشوردرعادی جلوه دادن کم حجابی و بی حجابی در کشور گفت: هدف اصلی فمینیست های داخلی وخارجی عبور از حجاب است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ منتشلو کارشناس مسائل فرهنگی در گفتگو با  کُردتودی،  اظهار داشت: متاسفانه در داخل و در حوزه‌های مدیریتی و فرهنگی در زمینه عفاف حفره‌های زیادی داریم که دشمن از آن سوء استفاده می‌کند.

وی اضافه کرد: در محیط فرهنگی سیال و پر تنش امروزی، همه نهاد‌های اجتماعی از خانواده تا نهاد آموزش و دولت باید در زمینه گسترش عفاف و حجاب کوشش کنند و تحت برنامه‌های واحد و مبتنی بر یک تقسیم کار واقع گرایانه و با جدیت به وظیفه شرعی و قانونی خود عمل کنند.

این کارشناس مسایل فرهنگی با اشاره به واقعه مسجد گوهرشاد تاکید کرد: کسانی که لباس هایی با قیمت ارزان و تهدید کننده حجاب و عفاف را به بازار می آورند، جرم آنها از رضاخان بیشتر است.

مردم برای صیانت از حجاب و عفاف منتظر کسی نباشند، اتفاقا برخی نان نظام را می خورند، اما در عمل به وظایف محوله کوتاهی می کنند.

وی گفت: امروز ترویج فرهنگ غربی چنان بر فرهنگ ایرانی و اسلامی می تازد که زنان و دختران جامعه امروز تصویرهایی شخصی از خویش می سازند که شایسته یک زن مسلمان ایرانی نیست و فرهنگی غیر از فرهنگ ایرانی به نمایش گذاشته می شود.

این کارشناس مسائل فرهنگی گفت: نقش سازمان های متولی در این بین بدون شک بسیار حائز اهمیت است و باید از این ارگان ها پرسید که در طول سالیان گذشته چه اقداماتی در خصوص عفاف و حجاب صورت گرفته است؟ چرا اختصاص بودجه به بخش فرهنگ و عفاف و حجاب چنان محدود باشد که جزو اولویت های آخر محسوب شود؟

منتشلو یادآور شد: امروز توجه به عفاف و حجاب وظیفه همگانی است و بدانیم که عدم توجه به عفاف و حجاب می تواند مضراتی را برای جامعه به همراه داشته باشد و جدی نگرفتن عفاف و حجاب در جامعه، همچون کشتی گرفتار در دریا است که اگر گوشه ای از آن سوراخ شود تمام سرنشینان آن را گرفتار خواهد کرد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1625650
ارسال نظر
نظرات