شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 16:03 منتشر شده در مورخ: 1399/04/21 شناسه خبر: 1625691
فرمانده سپاه روح‌الله:

تبیین دستاوردهای کنگره شهدای استان مرکزی یک ضرورت است

تبیین دستاوردهای کنگره شهدای استان مرکزی یک ضرورت است
کریمی فرمانده سپاه روح‌الله گفت: جمع‌بندی دستاوردهای کنگره امروز توسط کلیه اعضای ستاد کنگره یک ضرورت است و همه باید آثار و ثمرات کارهای انجام‌شده در کنگره را برای مردم تبیین کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح‌الله امروز در سی و دومین نشست گام دوم کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی گفت: با گذشت زمان و بررسی های بیشتر در کار شش ساله ای که در کنگره شهدای استان اتفاق افتاد به ابعاد بسیار زیادتری دست پیدا می کنیم که امروز نیازمند تبیین این ابعاد هستیم.

کریمی اظهار کرد: از سال ۷۲ پیش نویس برگزاری کنگره شهدای استان نگارش شد که بعد از گذشت سال ها توانستیم در سال۹۳ کنگره را به مرحله عملیاتی برسانیم و این یک ضرورت مهم بود چراکه در طی سال های بعد از دفاع مقدس یادگاران و پیشکسوتان جبهه و جنگ گله مند بودند که چرا یک اقدام اساسی برای تبیین عملکرد استان در دفاع مقدس انجام نمی شود و ما توانستیم با کنگره شهدای استان این کار مهم را انجام دهیم.

دشمن در موضوع فرهنگ عملیات های پیچیده ای را در دستور کار دارد

وی ادامه داد: اگرچه امروز در کشور با کمبود بودجه و منابع فرهنگی مواجه هستیم اما این موضوع نباید باعث شود در انجام  کار فرهنگی متوقف شویم، چراکه دشمن در موضوع فرهنگ عملیات های پیچیده ای را در دستور کار دارد.

فرمانده سپاه روح الله با اشاره به اینکه کنگره شهدای استان یک کار ویژه با بزرگترین صرفه جویی ها و دقت در هزینه ها انجام شد و توانست مردمی ترین کنگره شهدا را در کشور برگزار کند بیان کرد: یکی از شاخص هایی که باعث شد کنگره شهدای استان را در بین کنگره های کشور برتر سازد صرفه جویی و حساسیت در هزینه ها بود.

وی بیان کرد: امروز ادامه راه کنگره شهدای استان یک تکلیف سنگینی است که مقام معظم رهبری از استان مرکزی انتظار دارند و همه باید در این انتظار به خوبی نقش آفرینی کنیم.

کریمی اظهار کرد: متاسفانه به دلیل حجم گسترده از کار و عظمت کنگره شهدای استان، ابعاد این کار بزرگ برای برخی روشن نشده و این نیازمند تبیین است و امروز اعضای ستاد کنگره باید نهضت تبیین کارهای انجام شده در کنگره را راه اندازی کنند و از همه فرصت ها در این خصوص استفاده کنند.

جمع بندی دستاوردهای کنگره شهدای استان یک ضرورت است

فرمانده سپاه روح الله افزود: جمع بندی دستاوردهای کنگره امروز توسط کلیه اعضای ستاد کنگره یک ضرورت است و همه باید آثار و ثمرات کارهای انجام شده در کنگره را برای مردم تبیین کنند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه محرومیت زدایی کنگره شهدای استان مرکزی در کشور بسیار مورد تقدیر مقام معظم رهبری و مسئولین ارشد کشوری قرار گرفت گفت: چراکه در این شرایط اقتصادی کنگره شهدا توانست کارهای بزرگی در جهت محرومیت زدایی در بین افراد کف جامعه انجام دهد.

فرمانده سپاه روح الله افزود: برکت شهدا را با محرومیت زدایی به خانه های مردم و ولی نعمتان انقلاب بردیم و این یکی از ابتکارات مهم کنگره بود که در طول چهل سال گذشته برگزاری چنین کاری بی سابقه بوده است.

وی بیان کرد: اهدای ۶۲۰ جهیزیه به برکت کنگره شهدای استان به زوج های جوان توانست از به وجود آمدن بسیاری از آسیب ها و مشکلات جلوگیری کند و اساس کارهای کنگره اینچنین بود که برای بخش های مختلف جامعه برنامه محرومیت زدایی انجام شد.

کریمی اضافه کرد: درطول برگزاری کنگره شهدای استان مرکزی بیش از ۲۰۰ هزار نفر به طور مستقیم با برنامه های کنگره در ارتباط بودند و این یک هنر بزرگ بود که توسط کنگره شهدای استان انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: هر بخش و برنامه کنگره قابلیت نگارش کتاب ها و تولیدات زیادی دارد که باید به آن بپردازیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1625691
ارسال نظر
نظرات