شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 15:05 منتشر شده در مورخ: 1399/04/21 شناسه خبر: 1625692
فرمانده انتظامی خراسان شمالی اعلام کرد؛

کاهش ۲۱ درصدی جانباختگان تصادفات رانندگی/ توقیف ۱۷۲۲ خودروی متخلف در بهار

کاهش ۲۱ درصدی جانباختگان تصادفات رانندگی/ توقیف ۱۷۲۲ خودروی متخلف در بهار
سردار علیرضا مظاهری گفت: تعداد جانبختگان تصادفات رانندگی درون و برون شهری در استان طی سه ماهه بهار امسال در مقایسه با سه ماهه بهار سال گذشته تا 21 درصد کاهش یافت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سردار علیرضا مظاهری، فرمانده انتظامی خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک اظهار کرد: در سه ماهه بهار امسال در سطح جاده های برون شهری استان 31 فقره تصادف منجر به فوت رخ داد که بر اثر آن 40 نفر جان باختند.

سردار مظاهری گفت: وقوع تصادفات منجر به فوت در سطح جاده های برون شهری استان در سه ماهه بهار سال گذشته 35 فقره بود که بر اثر آن 47 نفر جان باخته بودند.

وی افزود: تعداد جانباختگان بر اثر تصادفات منجر به فوت جاده های برون شهری استان در سه ماهه بهار امسال در مقایسه با سه ماهه بهار سال گذشته تا 15 درصد کاهش یافته است.

وی در ادامه به وقوع تصادفات در سطح جاده های درون شهری استان نیز اشاره کرد و در این باره گفت: در سه ماهه بهار امسال شش فقره تصادف منجر به فوت درون شهری در استان رخ داد که بر اثر آن هفت نفر فوت کردند.

سردار مظاهری افزود: در سه ماهه بهار سال گذشته نیز هشت فقره تصادف منجر به فوت درون شهری در استان رخ داد که بر اثر آن 12 نفر فوت شدند.

وی یادآور شد: تعداد جانباختگان تصادفات منجر به فوت در سطح معابر درون شهری استان در سه ماهه بهار امسال در مقایسه با سه ماهه بهار سال گذشته تا 42 درصد کاهش یافته است.

وی تصریح کرد: به طور کلی در سه ماهه بهار امسال در مقایسه با سه ماهه بهار سال گذشته تعداد جانباختگان تصادفات درون و برون شهری استان تا 21 درصد کاهش یافت.

افزون بر این، فرمانده انتظامی خراسان شمالی در ادامه عنوان کرد: در سه ماهه بهار امسال در مقایسه با سه ماهه بهار سال گذشته در سطح جاده های برون شهری استان وقوع تصادفات منجر به جرح تا 26 درصد و وقوع تصادفات منجر به خسارت نیز تا 33 درصد کاهش یافت.

سردار مظاهری افزود: تعداد مجروحان بر اثر تصادفات منجر به جرح در جاده های برون شهری استان در سه ماهه بهار امسال در مقایسه به سه ماهه بهار سال گذشته تا 26 درصد کاهش یافت.

وی همچنین خاطر نشان کرد: در سه ماهه بهار امسال در مقایسه با سه ماهه بهار سال گذشته، وقوع تصادفات منجر به جرح در سطح معابر درون شهری استان تا 35 درصد و وقوع تصادفات منجر به خسارت در سطح معابر درون شهری استان تا 35 درصد کاهش یافتند.

سردار مظاهری عدم توجه به جلو، انحراف و تجاوز به چپ از وسط خط جاده، عدم رعایت حق تقدم و تخطی از سرعت مطمئنه را از علل اصلی وقوع تصادفات در سطح جاده ها و معابر استان برشمرد.

وی همچنین یادآور شد: در سه ماهه بهار امسال 12 درصد از تصادفات برون شهری استان در محور بجنورد-جنگل گلستان، 20 درصد از تصادفات برون شهری استان در محور بجنورد-فاروج، 18 درصد از تصادفات برون شهری استان در محور بجنورد-اسفراین و مابقی تصادفات برون شهری نیز در دیگر محورهای اصلی و فرعی استان رخ دادند.

وی در بخش دیگری از سخن خود عنوان کرد: در سه ماهه بهار امسال 159 هزار و 889 فقره اعمال قانون برای رانندگان متخلف در استان انجام شد و هزار و 722 خودروی متخلف نیز توقیف شدند.

فرمانده انتظامی خراسان شمالی افزود: دو هزار و 90 دستگاه موتورسیکلت متخلف را نیز توقیف کردیم.

سردار مظاهری همچنین خاطر نشان کرد: پلیس راه استان طی سه ماهه بهار امسال در زمینه قصور دستگاه های اجرایی استان در زمینه وقوع تصادفات ( اعمال تبصره 3 ماده 14 ) 9 فقره قصور دستگاه های اجرایی استان را گزارش و ثبت کرد.

در عین حال، سردار مظاهری در خاتمه اظهار کرد: در سه ماهه بهار امسال دو هزار و 675 فقره گواهینامه رانندگی را صادر کردیم و پنج هزار و 749 فقره خدمات شماره گذاری خودرو را انجام دادیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1625692
ارسال نظر
نظرات