شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 09:58 منتشر شده در مورخ: 1399/04/22 شناسه خبر: 1625875
همچنان خبری از مهار این ویروس چموش نیست؛

جولان کرونا در بروجن با 2 قربانی و 42 مبتلای جدید

جولان کرونا در بروجن با 2 قربانی و 42 مبتلای جدید
در جدیدترین آمار بدست‌آمده از جان‌باختگان کرونا، با فوت زن و مرد 60 ساله در شهرستان بروجن شمار قربانیان این بیماری ویروسی به 10 نفر رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  جهانبین نیوز، تا بیستم تیر 1399 و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، 42 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 طی 72 ساعت گذشته در شهرستان بروجن شناسایی شده و مجموع بیماران به 245 نفر رسیده است‌ .

طی 24 ساعت گذشته زن و مرد 60 ساله اهل و ساکن بخش بلداجی جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری به 10 نفر رسید.

طبق آمار 14 نفر از بیماران مبتلا به کووید 19 در بخش کرونای بیمارستان ولی‌عصر (عج) تحت مراقبت قرار دارند و از طرفی بهبودی و ترخیص 1454 بیمار، کور سوی امیدبخش در این شرایط کرونایی است.

در روز‌هایی که آمار رسمی از افزایش تعداد مبتلایان جدید، قربانیان کرونا و حتی بیماران بدحال خبر می‌دهد، اما از سوی دیگر شاهد کاهش محدودیت‌ها هستیم.

بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد که برخی از اصناف و حتی خود مردم به درستی اصول بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و خبری از رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نیست.

در اماکن عمومی پرازدحام هم‌چون بازار و ناوگان حمل و نقل همگانی و مراکز تجاری ویروس کرونا جولان می‌دهد و متأسفانه تلاش‌ها برای تأمین معاش،به قیمت جان انسان‌ها تمام می‌شود.

هنوز واکسن و دارویی برای نابودی و رفع عوارض این ویروس در بدن انسان کشف نشده امّا توانسته در همه‌جا رخنه کند و بی‌صدا و مستمر قربانیان خود را افزایش دهد، اقشار قابل توجهی از مردم بین گزینه‌های "ماندن در منزل بدون درآمد حداقلی" و "خروج از منزل برای کار احتمالی" گیر افتاده‌اند.

نکته مهم برای مقابله با ویروس کووید 19 آن است که هم مردم و هم مسئولان مسئله کرونا را تمام‌شده ندانند و همچنان با جدی گرفتن تهدید این ویروس و رعایت دستورات بهداشتی و پیوستن به پویش #من_ماسک_می‌زنم، به مسئولیت اجتماعی خود برای شکست این بیماری کمک کنند.


انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1625875
ارسال نظر
نظرات