شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 11:19 منتشر شده در مورخ: 1399/04/22 شناسه خبر: 1625934
معاون اجرایی سپاه صاحب الامر(عج) قزوین:

اقدامات قرارگاه پیشرفت؛ می‌تواند الگوی جهادی سایر دستگاه‌ها باشد

اقدامات قرارگاه پیشرفت؛ می‌تواند الگوی جهادی سایر دستگاه‌ها باشد
حمزه برین،معاون اجرایی سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین گفت: می‌توان تمامی خصوصیات قرارگاه پیشرفت را به عنوان الگویی برتر و مناسب به سایر معاونت‌های مجموعه سپاه و مسئولین دستگاه‌های دولتی معرفی کرد تا این روند، الگویی برای اقدامات جهادی سایر دستگاه‌ها باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین؛ حمزه برین صبح امروز در جمع اعضای ستاد قرارگاه پیشرفت و آبادانی قزوین با اشاره به اقدامات و روند فعالیت‌های قرارگاه پیشرفت و آبادانی در مناطق محروم اظهار کرد: امروز پس از گذشت سه سال از شروع اقدامات قرارگاه در دهستان‌های کم بهره و روستاهای محروم، اقدامات و فعالیت‌های خوبی انجام شده و این اقدامات همچنان ادامه دارد.

وی ضمن اشاره به اهداف گروه‌های پنجگانه قرارگاه پیشرفت و آبادانی گفت: حضور دائم در روستاهای هدف در حین حضور مردم، به صورت تخصصی در پنج حوزه تربیتی، فرهنگی، اشتغال، سلامت و عمران همچنین دعوت مردم جهت تعامل مردم در رفع مشکلات روستا، نگاه جهادی داشتن و ایجاد امید و نشاط در روستاها از اهداف و نقاط مثبت و تاثیرگذار قرارگاه پیشرفت و آبادانی است.

جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین بیان کرد: می‌توان تمامی این خصوصیات را به عنوان الگویی برتر و مناسب به سایر معاونت‌های مجموعه سپاه و مسئولین دستگاه‌های دولتی معرفی کرد تا این روند، الگویی برای اقدامات جهادی سایر دستگاه‌ها باشد.

وی با اشاره به اقدامات قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان در بحث کرونا و رزمایش کمک‌های مومنانه عنوان کرد: در بحث کرونا و کمک‌های مومنانه، قرارگاه پیشرفت و آبادانی با کمک خیرین هر روستا و هر دهستان توانست به جامعه هدف منطقه در چندین مرحله، بسته‎های معیشتی اهداء کند.

کمبود امکانات مانع تلاش قرارگاه برای رفع محرومیت‌ها نشده است

برین اضافه کرد: قرارگاه پیشرفت و آبادانی در راه‌اندازی کارگاه‌های تولید ماسک در روستاها با کمک خواهران بسیجی به صورت جهادی و توزیع به صورت رایگان، نیاز این مناطق در بحث ماسک را مرتفع کرد.

معاون اجرایی سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین بیان کرد: همچنین جهادگران قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه استان با هسته‎‌های جهادی هر روستا، معابر و مکان‌های عمومی را ضدعفونی و در برپایی ایستگاه‌های غربالگری و تست تب سنجی از پیشگامان پیشگیری ویروس منحوس کرونا در مناطق محروم روستایی بودند.

این مقام مسئول در ادامه تصریح کرد: قرارگاه پیشرفت و آبادانی با اجرای عملیات در پنج کارگروه، لایه‌های پنهان آسیب‌های اجتماعی، فرهنگی و تربیتی موجود در روستاها را شناسایی می‌کند که شاید برخی از این آسیب‌ها از سوی هیچ دستگاه و مجموعه‌ای دیده نشده و همه اهتمام خود را برای رفع آن آسیب‌ها به کار گرفته و در همین راستا با برنامه ریزی و تعامل مجموعه‌های مختلف تاکنون اقدامات موثر و خوبی را انجام داده است.

وی اظهار کرد: خروجی و نتیجه حضور و ماموریت‌های قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان در روستاها و مناطق کم بهره همواره مورد توجه و تأیید مسئولین دستگاه‌های دولتی بوده و با کمک همین دستگاه‌ها اقداماتی را به صورت مشارکتی با کمک مردم انجام داده‌ایم که شاید هر یک از آنها به تنهایی به علت نبود بودجه و اعتبار لازم نمی‌توانستند این اقدامات را انجام دهند.

برین در ادامه گفت: تیم قرارگاه پیشرفت و آبادانی قزوین در هیچ شرایطی دست از تلاش و فعالیت برنداشته و با نگاه جهادی و اعتقادی که به امر آبادانی دارد هیچ گاه کمبود امکانات و بودجه مانع رفع محرومیت‌ها نشده است.

معاون اجرایی سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین بیان کرد: تا به امروز همین نگاه که به تبعیت از منویات مقام معظم رهبری در حوزه محرومیت زدایی است، به صورت نقطه‌ای اثراتش را در روستاها بجا گذاشته است که هر کدام از آنها را می‌توان به عنوان تجربه موفق و نقطه قوت حضور در روستاها بیان کرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1625934
ارسال نظر
نظرات