شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 16:40 منتشر شده در مورخ: 1399/04/22 شناسه خبر: 1626016
وقتی رانتخواری انگیزه رقابت با آمریکا را مخدوش می کند؛

مافیای وزارت بهداشت تبدیل به اژدهای دو سر شده است/ یک برند معتبر جهانی در آستانه ورشکستگی

مافیای وزارت بهداشت تبدیل به اژدهای دو سر شده است/ یک برند معتبر جهانی در آستانه ورشکستگی
مدیر کارخانه آتیلا ارتودپد، گفت: مافیایی در وزارت بهداشت رخنه کرده است که هیچکس یارای مقابله با آن را ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  کُردتودی، جلسه ستاد پیگیری سیاست­های کلی اقتصاد مقاومتی کردستان به منظور بررسی درخواست کارخانه آتیلا اورتوپد با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، رئیس اتاق بازرگانی سنندج، رئیس خانه صنعت و معدن کردستان و مدیران این واحد تولیدی در سالن جلسات دادگستری برگزار شد.

 رئیس ستاد پیگیری سیاست­های کلی اقتصاد مقاومتی کردستان در این جلسه با اشاره به رویکرد این نهاد گفت: حمایت این ستاد از واحدهای مشکل دار حمایت از شخص خاصی نیست بلکه حمایت از روند توسعه، اشتغال و بیت المال است و ما بر این باوریم که افرادی که تسهلات، زمین و سایر مشوق­ها را گرفته­اند یا باید واحد را ایجاد کنند و یا امکانات اخذ شده را برگردانند.

رضا اعظمی افزود: افرادی که به جای فعالیت در حوزه دلالی و رانت عرصه تولید و اشتغال را برگزیده و دارند با تمام مشکلات موجود تولید می­ کنند باید از سوی جامعه و لایه ­های حاکمیتی مورد حمایت قرار گیرند.

وی تصریح کرد: کارخانه آتیلا اورتودپد بدون اینکه تسهیلات بانکی بگیرد وارد عرصه تولید قطعات پزشکی که نیاز مبرم کشور است شده و بر اساس تحقیقات انجام شده برند معتبری در دنیاست که امروزه به سبب بروز برخی مشکلات تعطیل شده است که اگر روز اول نسبت به حل آنها اقدام می­شد این اتفاق نمی ­افتاد.

در ادامه این جلسه علی تحسری مدیر کارخانه مذکور به ذکر دلایل تعطیلی و درخواست­های خود از ستاد پیگیری سیاست­های کلی اقتصاد مقاومتی پرداخت و گفت: من تمام عمرم را در حوزه قطعات پزشکی صرف کرده­ام و در این حوزه دارای اعتبار ویژه­ای هستم، حس وطن دوستی من را وادار کرد که به هر طریق ممکن این صنعت را به ایران بیاورم بر این اساس وارد برنامه ریزی برای مهندسی معکوس قطعات شده و توانستم این صنعت را به ایران بیاورم که این امر سبب شد تا انحصار دولت آمریکا در این تولید این کالا شکسته شده و من را ممنوع الورود کرد اما تمام این امتیازات بیگانه فدای یک وجب خاک وطن.

وی افزود: این کارخانه را با  سرمایه شخصی در سنندج تاسیس کردم، هدف ما از احداث کارخانه تولید تمام قطعات پزشکی، ایجاد اشتغال و شکستن انحصار کمی و کیفی آمریکا بود که می ­توانست تاثیرات عمیقی بر روند رشد علمی، تکنولوژی درمان و صادرات کالای پزشکی به دنیا منجر شود که بزرگترین کمک به کاهش آسیب اقتصاد ایران در برابر توطئه ­های دشمنان بود.

تحسری تصریح کرد: در ابتدای کار مسئولین استان به ویژه استاندار وقت دکتر اسدالله رازانی واقعا حمایت کردند و کار با سرعت کافی در حال پیشرفت بود و کار به جایی رسید که در نمایشگاه بین المللی شرکت نموده و در بازدید مقام معظم رهبری مورد تفقد و راهنمایی معظم له قرار گرفتیم که خوش ترین خاطره ما در این دوران کاری بوده و عکس­هایش را با افتخار بر در و دیوار کارخانه نصب کرده­ایم، اما بعد از این دوران طلایی به ناگاه پایان یافت و ما با مشکلاتی از قبیل سخت گیری­های اداری، عدم خرید کالا توسط وزارت بهداشت، عدم پرداخت هزینه قطعاتی که از روی ناچاری از ما می­خریدند شدیم و کار با موانع جدی و سخت مواجه شد. به این دلیل باید گفت کردستان برای زندگی امنیت دارد اما برای تولید کاملا ناامن است.

وی اظهار کرد: ما با وزرا.، رئیسان جمهور، معاونان اول رئیسان جمهور، نمایندگان مجلس، استانداران قبلی و فعلی کردستان  و برخی دیگر از مقامات کشوری دیدار نموده و درخواست رسیدگی دادیم و همه قول پیگیری و حل مشکل دادند کار به جایی رسید که 87 نفر از نمایندگان مجلس  نامه­ای در حمایت از ما امضاء نموده و تحویل وزارت بهداشت دادند که در این زمان متوجه شدیم که مافیایی بزرگ در حوزه تامین قطعات پزشکی کشور شکل گرفته است.

تحسری خاطر نشان کرد: به کرات این را منعکس کردیم اما قدرت این مافیا در وزارتخانه تا حدی است که هیچکس یارای مقابله با آنها را ندارد اما اکنون که نظام اسلامی تصمیم به ریشه کنی مفاسد گرفته و آیت الله رئیسی را مسئول اجرا قرار داده ­اند و تک تک دارند محاکمه می­ شوند از حاکمیت اسلامی درخواست دارم تا وارد این عرصه نیز شده و با قدرت و بی رحمانه این فاسدین را از چرخه خارج نماید تا شاهد شکوفایی اقتصاد و جان گرفتن بخش خصوصی شویم.

این فعال اقتصادی افزود: یکی دیگر از درخواست­های ما در این جلسه این است که برخی از بیمارستانهای دولتی به ناچار برخی قطعات را از ما خریده اما حاضر به پرداخت پول آن نیستند به طوری که اکنون 17 میلیارد تومان طلب از دولت داریم که عدم پرداخت آن باعث تعطیلی کارخانه و بیکار شدن 70 نفر نیروی کار و از همه دردآورتر ایجاد اخلال در تولید قطعات پزشکی مورد نیاز کشور می­شود که تاوان نهایی آن بر دست بیماران تحمیل می­ گردد.

وی افزود: مطالبه دیگر ما این است که از کارخانه خرید کنند و حاضریم ثابت کنیم که قطعات وارد شده  و تولیدات کارخانه آتیلا اورتوپد علاوه بر اینکه از نظر کیفی دست کمی از مشابه خارجی ندارد بلکه از آن بهتر، ارزان تر و قابل دسترس تر هم می­باشد واقعا جای نگرانی و فریاد دارد که بگویم قطعات به ارزش 4 میلیون دلار ارز 4200 تومانی از نوع با کیفیت ترین را وارد کرده ­ایم اما مجموعه درمانی وزارت بهداشت حاضر به خرید آن نیستند.

وی در ادامه اذعان کرد: شاید عده ­ای بگویند ما باید برای خرید مناقصه برگزار کنیم که ما مخالف این امر نیستیم اما شرایط مناقصه را طوری تعریف کنید که افراد ناسالم نتوانند با روشهای خاص برنده شوند زیرا داریم قطعاتی که ساخت هند و چین بوده و از نظر کیفی در سطح حداقل قرار دارند اما آرم شرکت­های معتبر را بر آن نصب نموده ­اند و با قیمت پایین تر از نوع با کیفیت به فروش می ­رسانند که اگر میزان کیفیت را بسنجید متوجه می­ شوید که با قیمت گزافی برای بیمار تمام می ­شود چون بعد از مدتی باید دوباره تحت عمل قرار گرفته و قطعات را خریداری نماید.

این مقام مسئول در ادامه اظهار کرد: ما می­ گوئیم که اگر قطعات تولید داخل را نمی­خرید حداقل قطعات وارداتی توسط شرکت با دلار دولتی را بخرید تا بیش از این در انبارهای شرکت نماند.

تحسری گفت: بله راست است که کردستان امن ترین استان کشور می ­باشد اما همه این را بدانید کردستان برای سرمایه­ گذاری و تولید امنیت ندارد.

در ادامه این جلسه رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج با تاکید بر ضرورت تغییر بسیاری از قوانین و نگرش­ها گفت: چنین واحدهایی برای مملکت مهم است زیرا در نوع خود منحصر به فرد هستند و نباید اجازه داد که آسیب ببینند.

سید کمال حسینی افزود: همه مسئولان باید کمک کنند تا این واحد تولیدی از مشکلات رهایی یابد تا هم بیکاران به سر کارهایشان برگردند و هم کمکی به تحقق منویات مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی باشد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1626016
ارسال نظر
نظرات