شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 13:41 منتشر شده در مورخ: 1399/04/22 شناسه خبر: 1626050
معاون سیاسی استاندار قزوین:

بیش از 3 هزار فقره تسهیلات ازدواج در قزوین پرداخت شد

بیش از 3 هزار فقره تسهیلات ازدواج در قزوین پرداخت شد
منوچهر حبیبی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: بانک‌های استان از ابتدای سال جاری تاکنون 3 هزار و پانصد و سی و دو فقره تسهیلات ازدواج در مجموع به میزان ۱۷۶ میلیارد تومان پرداخت کرده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ منوچهر حبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی صبح قزوین اظهار کرد: متقاضیان دریافت این نوع تسهیلات با مراجعه حضوری به بانک‌ها یا ثبت‌نام در سامانه قرض ‌الحسنه ازدواج از این تسهیلات برخوردار شدند.

وی افزود: در کنار تحصیل، اشتغال و مسکن، موضوع ازدواج از نیازهای اصلی و اساسی جوانان بوده که تامین هزینه آن دغدغه زوج‌ها است، در همین راستا با توجه به بالا رفتن هزینه‌ها، دولت مصوب کرد که تسهیلات پرداختی بابت ازدواج به هر نفر ۵۰ میلیون تومان و به هر زوج ۱۰۰ میلیون تومان و به صورت قرض الحسنه پرداخت شود.

حبیبی با بیان اینکه بانک‌های استان تا سقف ۱۰ هزار نفر و به میزان ۵۰۰ میلیارد تومان آمادگی پرداخت تسهیلات قرض‌ الحسنه به متقاضیان را دارند، گفت: روند پرداخت تسهیلات ازدواج در بانک‌های استان به سهولت انجام می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین عنوان کرد: بانک‌های استان از ابتدای سال جاری تاکنون 3 هزار و پانصد و سی و دو فقره تسهیلات ازدواج در مجموع به میزان ۱۷۶ میلیارد تومان پرداخت کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه ۳۲ بانک دولتی و خصوصی متولی پرداخت تسهیلات ازدواج در استان هستند، تصریح کرد: تاکنون بانک‌های ملی، صادرات و ملت بیشترین پرداختی را داشته‌اند.

جانشین ستاد مقابله با کرونا در استان قزوین گفت: استفاده از ماسک در محافل گروهی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی تنها راهکار مقابله با این بیماری مهلک است. در مهار کرونا همه مسئولیت اجتماعی دارند و مثلث استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری و شست‌وشوی مرتب دست‌ها چاره مهار کرونا است.

بازار، شبکه حمل‌ونقل و تالارها، بیشترین عامل افزایش شیوع کرونا 

حبیبی ادامه داد: متاسفانه کرونا طی روزهای اخیر در حال اوج گرفتن بوده و با توجه به اینکه تاکنون واکسن و دارویی برای آن تهیه نشده است، بی‌توجهی به آن منجر به پر شدن تخت‌های بیمارستانی و افزایش میزان مرگ و میر خواهد شد.

وی تصریح کرد: بازار، شبکه حمل‌ونقل و تالارها، بیشترین عامل افزایش شیوع کرونا محسوب می‌شوند و اگر بخواهیم زندگی ساری و جاری باشد باید با اندکی سختی به خود مبنی بر رعایت اصول بهداشتی با این ویروس مقابله کنیم.

این مقام مسئول در پایان بیان کرد: اگر رعایت نکنیم ممکن است محدودیت‌ها بازگردد و تصمیمات سخت‌تری در این زمینه اعمال شود؛ بنابراین زحمات ۱۴۵ روزه مبارزه با ویروس کرونا را هدر ندهیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1626050
ارسال نظر
نظرات