شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 13:14 منتشر شده در مورخ: 1399/04/23 شناسه خبر: 1626332
سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در رقزوین خبر داد؛

افزایش ۵ برابری مرگ و میر کرونا در قزوین

افزایش ۵ برابری مرگ و میر کرونا در قزوین
منوچهر حبیبی، سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در استان قزوین گفت: آمار مربوط به بیماری کرونا در استان نسبت به روز قبل با رشد ۲.۵ درصدی و نسبت به مدت مشابه هفته گذشته نیز با رشد پنج برابری روبرو بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ منوچهر حبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته پنج نفر از شهروندان قزوینی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

وی افزود: آمار مربوط به بیماری کرونا در استان نسبت به روز قبل با رشد ۲.۵ درصدی و نسبت به مدت مشابه هفته گذشته نیز با رشد پنج برابری روبرو بوده که این مسئله بیانگر افزایش تصاعدی روند فوتی‌ها در استان قزوین است.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در استان قزوین با بیان اینکه از ابتدای آغاز شیوع ویروس کرونا در استان قزوین، ۳۲۵ نفر از شهروندان جان خود را از دست داده‌اند، بیان کرد: از ۲۳۹ بیمار بستری در مراکز درمانی استان، ۲۱ نفر با مشکلات حاد تنفسی مواجه هستند.

وی به پذیرش ۳۳ بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته در سطح مراکز درمانی استان اشاره کرد و گفت: بی‌توجهی شهروندان به رعایت اصول بهداشتی در بازار، اماکن تجاری و تالار‌های پذیرایی از عمده عوامل افزایش روند این بیماری در قزوین است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

۸۳ درصد از کارکنان یک شعبه بانکی در قزوین کرونا گرفتند

این مسئول با اشاره به ابتلای ۸۳ درصد از کارکنان یک شعبه بانکی در قزوین به بیماری کرونا عنوان کرد: یکی از شعبات بانکی استان دارای ۶ نفر پرسنل بود که پنج نفر آن‌ها به کرونا مبتلا شدند و تا اطلاع بعدی هرگونه ارائه خدمات بانکی در این شعبه ممنوع شد.

وی اضافه کرد: بر اساس بازرسی‌ها و نظارت‌های به عمل آمده، برخی از بانک‌های سطح استان قزوین اصول بهداشتی در مواجهه با بیماری کرونا را رعایت نمی‌کنند و متاسفانه اهتمامی به مسئله پیشگیری ندارند.

حبیبی تاکید کرد: بانک‌ها و شهرداری‌ها به علت مراجعه عدیده ارباب رجوع بیشتر از سایر دستگاه‌های اجرایی در معرض ابتلا به بیماری کرونا قرار دارند که لازم است تمامی پرسنل، مشتریان و ارباب رجوع‌ها از ماسک استفاده کنند.

معاون سیاسی استاندار قزوین به تذکرات و توصیه‌های فراوان مسئولان استان قزوین به رعایت اصول بهداشتی در مقابله با کرونا اشاره کرد و گفت: متاسفانه علی رغم همه تاکیدات در خصوص توجه اصول بهداشتی، اما رعایت نشدن برخی نکات در بانک‌ها برای کارکنان و مردم نگرانی ایجاد کرده است.

حبیبی در پایان بیان کرد: بیماری کرونا درمان قطعی ندارد و تنها راه مقابله با این ویروس منحوس فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک است که باید مورد توجه جدی آحاد جامعه قرار گیرد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1626332
ارسال نظر
نظرات