شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 17:13 منتشر شده در مورخ: 1399/04/23 شناسه خبر: 1626430
رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین عنوان کرد؛

گرانی مواداولیه عامل افزایش قیمت ماسک در قزوین/بانک مرکزی پاسخگوی التهاب بازار باشد

گرانی مواداولیه عامل افزایش قیمت ماسک در قزوین/بانک مرکزی پاسخگوی التهاب بازار باشد
رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین گفت: تولید ماسک در استان به اندازه کافی است اما چیزی که اکنون تولیدکنندگان با آن مواجه هستند بحث کمبود مواد اولیه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین؛ با توجه به اوج گیری بیماری کرونا در روزهای اخیر و تاکید سازمان جهانی بهداشت برای استفاده همه افراد از ماسک برای پیشگیری از شیوع این بیماری مصرف این کالا رو به افزایش رفته است.

در ایران هم بنا بر پروتکل‌های بهداشتی، به مردم توصیه شده که حتما در مکان‌های عمومی و پرجمعیت از ماسک استفاده کنند، به طوری که کسانی که از ماسک در ادارات استفاده نکنند اجازه ورود به این اماکن را ندارند و به آن‌ها خدمات ارائه نمی‌شود که گاهی هم با جریمه همراه است.

از این رو همه افراد جامعه مجبور به استفاده از ماسک هستند که برای حفظ سلامت خود و دیگران بسیار ضروری است. اما نکته قابل توجه در این بین که در روزهای اخیر هم به طور محسوس دیده می‌شود گرانی مجدد این کالای ضروری در دوران شیوع بیماری که همه به آن نیاز دارند، است.

بسیاری از افراد که شاغل هستند طبیعتا به مراتب مصرف بالاتری از ماسک دارند که روزانه باید استفاده کنند، اما برخی از اشخاص توان مالی تهیه این کالا را برای همیشه ندارند و از این رو خطر ابتلا را به جان می‌خرند تا هزینه گزافی را جهت تهیه ماسک نپردازند و این افراد هم بیشتر جزو اقشار کم درآمد و آسیب پذیر هستند.

به عنوان مثال فردی که کارگر است، دستمزد روزانه او حتی کفاف مخارج بالای این روزهای زندگی را نمی‌دهد، چه برسد به اینکه هزینه اضافه‌تری مثل خرید ماسک هم به آن اضافه شود، لذا اقشار کم درآمد محکوم به عدم برخورداری از ماسک و حفظ سلامت خود و خانواده هستند، مردم از این گرانی افسارگسیخته که حتی سلامت جامعه هم برایش مهم نیست، گلایه دارند.

مهدی بخشنده، رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ درباره علت گرانی ماسک با بیان اینکه مواد اولیه تولید ماسک گران شده است، اظهار کرد: تولید ماسک در استان به اندازه کافی است اما چیزی که اکنون تولیدکنندگان با آن مواجه هستند بحث کمبود مواد اولیه است.

وی افزود: پیش بینی می‌کنیم که در روزهای آینده با ورود این مواد اولیه به بازار، این مشکل مرتفع خواهد شد.

 وی در خصوص علت گرانی کالاهای اساسی در بازار ابراز کرد: قیمت‌ها افزایش نداشته است بلکه پول ملی کم ارزش شده است و پاسخگوی مستقیم این مسئله هم باید بانک مرکزی باشد و هیچکس به جز بانک مرکزی دخیل در این مسئله نخواهد بود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1626430
ارسال نظر
نظرات