شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 11:15 منتشر شده در مورخ: 1399/04/24 شناسه خبر: 1626575
نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس:

حبس ۹ میلیارد دلار دارایی ایران به بهانه تحریم/وزارت خارجه باید سفیر کره جنوبی را برای پاسخگویی احضار کند

حبس ۹ میلیارد دلار دارایی ایران به بهانه تحریم/وزارت خارجه باید سفیر کره جنوبی را برای پاسخگویی احضار کند
ویسکرمی با بیان اینکه کره جنوبی ۹ میلیارد دلار پول ایران را به بهانه تحریم ها پرداخت نمی‌کند گفت: وزارت خارجه کشورمان باید سفیر کره را احضار کند و از آن توضیح بخواهد که چرا کشور کره کارشکنی و هزینه ۹ میلیارد دلار ایران را پرداخت نمی‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهرداد ویسکرمی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: وقتی کشور کره جنوبی گوش به فرمان آمریکایی ها بوده و بخاطر منافع زودگذرش حاضر است روابط با ایران را قطع کند طبیعتا دشمن ایران محسوب می شود، این کشور به تحریم های آمریکا علیه ایران واکنش مثبتی نشان داد تا آنجا که تجارت خود را با کشور ما قطع کرده و حتی شرکت های برندسازی خود را از کشور ما خارج و پول مردم ایران که در بانکهای این کشور بلوکه شده حدود ۹ میلیارد دلار است را به بهانه تحریم ها پرداخت نمی‌کند.

وی افزود: نمی‌توانیم به کشوری که با ما دشمنی کرده باشد اعتماد کنیم، کشورهای غربی و بعضی از کشورهای شرقی قابل اعتماد نیستند، در این شرایط خاص ما باید با کشورهایی که منافع مان را تامین می کند همکاری کنیم.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: افرادی که از قبل تجربه تلخ ارتباط با آمریکا را داشته اند در حال حاضر با توجه به بحث سند ۲۵ ساله با چین می خواهند بگویند که کشورهای چین و روسیه مثل آمریکا هستند در صورتی که این موضوع درست نیست و همه کشورها منافع خودشان را می بینند و ما هم به این کشورها اعتماد صد درصد نمی‌کنیم اما بر اساس سوابق کشورها و شرایط موجود حال کشور تصمیم خواهیم گرفت.

وی بیان کرد: بنابراین کشورهایی مانند کره جنوبی که با آمریکای تروریسم همکاری می کنند نمی‌توانند دوست کشور ما و قابل اعتماد باشند و این کشورها نمی خواهند که در این شرایط موجود ما از تحریم ها عبور کنیم، بنابراین در این رابطه باید همه جوانب آن دیده شود و همه کارهای منفی که کشور کره با ایران انجام داده را لحاظ کند.

ویسکرمی تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی نیز به خاطر وظیفه ذاتی که دارد برای تامین منافع ملت و کشور تمام تلاش خود را خواهد کرد و هر قراردادی برجام نخواهد شد، هر موقع که به آمریکای پیمان شکن اعتماد کرده ایم ضرر آن را دیده ایم و می توانیم با سایر کشورها با رعایت چارچوب های قانونی و به نفع منافع ملت و کشور همکاری داشته باشیم.

وی با اشاره به تصویب طرح کاهش سطح روابط و ممنوعیت واردات کالاهای کره ای به کشورمان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این موضوع یک کار تخصصی است که باید از طرف کمیسیون های تخصصی مطرح و پیگیری شود و باید با توجه به آسیبی که کشور کره به ایران زده و شرایطی که ما داریم باید کمیسیون‌های تخصصی مثل کمیسیون امنیت ملی و کمیسیون اقتصاد این موضوع را بررسی و به یک جمع بندی که به نفع کشور ما باشد برسیم.

نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: در این شرایط وزارت خارجه کشورمان باید سفیر کره را احضار کند و از آن توضیح بخواهد که در این شرایط اقتصادی بد، چرا کشور کره کارشکنی و هزینه ۹ میلیارد دلار ایران را پرداخت نمی‌کند؟ و تذکرات لازم را به آنها داده شود.

وی افزود: ما هم باید در مقابل کشور کره اقدام متقابل را انجام دهیم و نباید از کالاهای کره ای در ادارات، منازل و جاهای دیگر استفاده کنیم تا به نوعی بتوانیم پاسخی به آنها داده باشیم.

ویسکرمی با اشاره به موضع گیری کشورهای غربی در رابطه با قرارداد ۲۵ ساله با کشور چین، تصریح کرد: قطعیت این سند در روابط با کشورهای دشمن تاثیر گذار خواهد بود که در این راستا باید همه جوانب دیده شود و عواقب کار سنجیده و با رعایت جوانب کار اقدام کرد، در شرایطی که کشورهای غربی به خصوص آمریکا شیطنت می‌کند می‌توان همکاری ما با کشورهایی که با آمریکا مشکل دارند تا حدودی حلقه تحریم را بشکند.

وی اظهار داشت: آنچه که کشور ما به آن نیاز دارد وحدت، همدلی و انسجام است، دولت و مجلس با همکاری و همراهی هم یک قراردادی تنظیم کنند که منافع مردم تامین شود و در این راستا مجلس نظارت جدی خود را اعمال خواهد کرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1626575
ارسال نظر
نظرات