شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 11:25 منتشر شده در مورخ: 1399/04/24 شناسه خبر: 1626628
حریرچی:

۹۲ درصد ابتلا به کرونا در مراسم عروسی است/ ابتلای ۱۳۰ نفر در یک مرکز خرید

۹۲ درصد ابتلا به کرونا در مراسم عروسی است/ ابتلای ۱۳۰ نفر در یک مرکز خرید
ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت با بیان اینکه در بسیاری از استان ها ۹۲ درصد موارد ابتلا از مراسم های عروسی و هشت درصد از محیط های کاری است، گفت: از مردم تقاضا داریم دورهمی‌ها و مراسم‌های عروسی و عزا را لغو کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصر همدان؛ صبح امروز ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت با حضور در سی ‌امین جلسه ستاد مدیریت کرونا استان همدان که به ریاست استاندار و با موضوع بررسی آخرین وضعیت بیماری کرونا در سطح کشور و استان همدان برگزار شد اظهار کرد: تقدیر رهبر معظم انقلاب از تلاش های بی دریغ کادر درمان باعث ایجاد انگیزه مضاعف در آن ها برای خدمت رسانی به مردم شده است.

وی افزود: مدیریت ویروس کرونا در استان همدان نسبت به سایر استان ها به علت فرهنگ بالای مردم استان، مدیریت خوب استان و هماهنگی مجموعه های دولتی بهتر بود.

حریرچی با اشاره به اینکه عملکرد مسئولین و رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم در استان های فارس، همدان، بوشهر و کهگیلویه قابل قبول بوده است، افزود: متاسفانه در یکی از استان ها در یک مرکز خرید ۱۳۰ نفر و در یک عروسی ۲۰۰ نفر به کرونا مبتلا شدند که این نشان از کم توجهی آن ها به پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا است.

وی گفت: عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی باعث افزایش تعداد مبتلایان به کرونا و ایجاد مشکل برای کادر درمان می شود.

معاون کل وزارت بهداشت و عضو ستادملی کرونا گفت: سه نماینده مجلس بر اثر کرونا جان خود را ازدست دادند که یکی از آن ها نماینده استان همدان بود.

تلاش ما حفظ جان و سلامت مردم است

در ادامه این جلسه سید سعید شاهرخی، استاندار همدان با بیان اینکه برای کنترل بیماری کرونا نیازمند همراهی مردم هستیم، عنوان کرد: شکست کرونا تنها با فرهنگ بالای مردم همدان امکان‌پذیر است.

شاهرخی با اشاره به اینکه ستاد استانی با برنامه‌ریزی و انسجام در عمل، توانست بیماری کرونا را مدیریت کند، افزود: تدابیر ارزشمند وزارت بهداشت در کنترل بیماری موثر بوده و تمام تلاش ما حفظ جان و سلامت مردم است.

وی ضمن تقدیر از ستاد ملی مقابله با کرونا که توانستند بین ستادهای سراسر کشور تعامل برقرار کنند تا اقدام مشترکی انجام گیرد، گفت: از تلاش‌ بی‌وقفه و فداکاری شبانه‌روزی کادر بهداشت و درمان استان همدان تشکر ویژه می کنیم.

استاندار همدان با بیان اینکه مردم استان به پشتوانه فرهنگ و تمدنی که دارند، توانستند با رعایت نکات بهداشتی کمک بزرگی در پیشگیری و مقابله با کرونا انجام دهند، تصریح کرد: هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی و اقدامات بین بخشی در استان، در مدیریت و مقابله با بیماری کرونا، بسیار تسهیل کننده بود.

شاهرخی در پایان گفت: با تبعیت از ستاد ملی مقابله با کرونا و با تلاش و به کارگیری کلیه امکاناتی که در اختیار داشتیم علاوه بر حفظ جان مردم، توجه ویژه‌ای به معیشت و اقتصاد مردم داشتیم.

یک پنجم فوتی های روزانه کشور به علت کروناست

ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت و عضو ستادملی کرونا در ستاد مدیریت کرونا استان همدان در حاشیه این جلسه در مصاحبه با شبکه خبر  با بیان اینکه در بسیاری از استان ها ۹۲ درصد موارد ابتلا از مراسم های عروسی و هشت درصد از محیط های کاری است، گفت: از مردم تقاضا داریم دورهمی‌ها و مراسم‌های عروسی و عزا را لغو کنند.

وی افزود: حداقل تا یکسال دیگر تا کشف واکسن باید از ماسک استفاده کنیم که تاثیر بالایی دارد و با زدن ماسک، آمار ابتلا ها کاهش زیادی پیدا می کند و این یک توصیه اساسی است.

عضو ستادملی کرونا عنوان کرد: همدلی همه مجموعه های دولتی و مردمی در استان همدان یک تجربه موفق برای همه استان ها در جهت کنترل کرونا می تواند باشد.

حریرچی گفت: یک پنجم فوتی های روزانه کشور به علت کروناست و باید همه رعایت کنیم تا از این بحران با هزینه کم تر عبور کنیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1626628
ارسال نظر
نظرات