شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 11:29 منتشر شده در مورخ: 1399/04/24 شناسه خبر: 1626653
رونمایی از کتاب «علمدار»؛

سردار رحیمی: شهید می‌دهیم تا انقلاب بماند

سردار رحیمی: شهید می‌دهیم تا انقلاب بماند
مراسم رونمایی از کتاب «علمدار» و تجلیل از خانواده شهید مدافع وطن، استواریکم میلاد خسروی با حضور سردار حسین رحیمی در خبرگزاری تسنیم برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مراسم رونمایی از کتاب «علمدار»، خاطراتی از شهید میلاد خسروی با حضور سردار حسین رحیمی، فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ، جمعی از فرماندهان نیروی انتظامی و اهالی قلم در خبرگزاری تسنیم برگزار شد. 

در ابتدای این مراسم، سرهنگ سلمان آدینه‌وند مسئول تحقیقات فاتب صحبت کرد و گفت: پس از شهادت شهید خسروی، سردار رحیمی دستور دادند که ظرف 40 روز خاطرات این شهید آماده شود و از آن رونمایی کنیم. در این راستا از آقای دکتر قرایی دعوت کردیم و زحمت کشیدند این امر با تدابیری انجام شود. پیگیری بسیار خوبی صورت گرفت و خانواده شهید نیز تعامل بسیار خوبی کردند تا این کتاب به این مرحله رسید. 

 

جوانی 27 ساله سبک زندگی درست را نشانمان داد

در ادامه مراسم، حسین قرائی، مجری طرح کتاب «علمدار» صحبت کرد و گفت: کتاب علمدار بیشتر در ژانر خاطره قرار می‌گیرد و می‌توان با تمرکز بر فرهنگ خاطره شهدای ناجا نگاه افراد به نیروی انتظامی را برگرداند. وقتی در احوالات این شهید جستجو می‌کردیم دیدم که این جوان 27 ساله سبک زندگی درست را به ما نشان می‌دهد؛ از سفر به کربلا گرفته تا نوع برخورد و احترام به پدر و مادرش. به نظرم نیروی انتظامی باید کارهایی از این دست را مضاعف و صداوسیما نیز باید در این مسیر او را حمایت کند. صداوسیما باید به کمک نیروی انتظامی برای مقوله سبک زندگی برنامه بسازند و چه خوب است که در کنار این کتاب‌ها، مستندهایی هم از زندگی این شهدا ساخته شود. 

نگذاریم زندگی شهید خسروی غبار فراموشی بگیرد

وی افزود: به نظرم در بین شهدای انقلاب و دفاع مقدس، شهید خسروی بسیار شبیه به شهید عبدالحمید دیالمه است. او در واقعه هفتم تیرماه 25-26 ساله بود و هنوز هم 400 ساعت صحبت از او داریم که فراموش شده است. نباید اجازه دهیم زندگی شهید خسروی مانند شهید دیالمه غبار فراموشی به خود بگیرد. چه ایرادی دارد آموزش و پرورش مدرسه‌ای را به نام این شهید نامگذاری کرده و زندگی او را در قالب یک درس در کتاب‌های درسی بیاورد. به نظرم با آوردن بخشی از خاطرات این شهدا در کتاب‌های درسی می‌توان به بسیاری از حمله‌هایی که در فضای مجازی صورت می‌گیرد پاسخ داد. حتی در گام‌های بعدی چه عیبی دارد که در 20 مدرسه راجع به شهید خسروی برنامه‌ای گرفته شود. سلوک فردی او، نوع لباس پوشیدنش و ... کاملاٌ جوانانه و برای قشر جوان جذاب است.

قرائی تأکید کرد: امیدوارم شرمنده این شهدا که جانشان را برای امنیت ما می‌دهند نشویم و بتوانیم سرمان را در برابر آنان بالا بگیریم. باید بگویم ما در حوزه ادبیات و نوشتن خاطرات شهدا در خدمت دوستان هستیم و در فضای مستند نیز با تمام دانشجویان دانشگاه صداوسیما در کنارتان هستیم. 

سخنران بعدی این مراسم، عباس میبدی نویسنده کتاب علمدار بود. او گفت: با نوشتن این کتاب رفیق جدیدی پیدا کردم و خوشحالم که دوستان او اجازه دادند که من هم رفیقشان باشم. شهید خسروی جوری زندگی کرد که حکایتش را بنویسند. باید بگویم مراقبت‌‌های او از خودش بسیار عالی بوده و همین موضوع در سرنوشتی که داشته بسیار مؤثر بوده است. 

وی افزود: کتابی که می‌بینید جزئینگر است و بخش‌هایی از زندگی، رفتار و منش شهید خسروی را روایت کرده است. به نظرم ایشان با دو موضوع بسیار خوب مبارزه کرد؛ شهوت و غضب. این کتاب درس اخلاق جامعی برایم بود و تمام چیزهایی که تاکنون خوانده بودم را به عینه دیدم. فکر می‌کنم حیف بود که چنین کسی در دنیا باشد. 

 

در بخش دیگر این مراسم پدر و مادر شهید خسروی صحبت کرده و خاطراتی از پسرشان را بیان کردند.

 

به برکت شهید سلیمانی عمق استراتژیک ما گسترده شده است

سخنران پایانی این مراسم، سردار حسین رحیمی، فرمانده پلیس تهران بزرگ بود. او گفت: نیروی انتظامی به عنوان یکی از سازمان‌های تحت امر فرمانده معظم کل قوا همواره مسئولیت خطیر و سنگینی را در برقراری نظم و امنیت در داخل کشور برعهده داشته است. باید بگویم که تأمین امنیت کشور در تمام سال‌های پس از انقلاب کار بسیار سختی بوده است. روزهای اول انقلاب را به یاد دارم که توطئه‌ها از پی همدیگر می‌آمدند و گروه‌ها، احزاب و جناح‌های مختلف ناامنی ایجاد می‌کردند. همچنین روزهای دیگری را به یاد دارم که با استفاده از اقوام و مذاهب مردم را تحریک می‌کردند و در همین خیابان‌های تهران امنیت خوبی برقرار نبود. گروه‌ها و توده‌های مختلف از احزاب بحث‌های جدی با یکدیگر داشتند که به تیراندازی نیز ختم می‌شد. اما امروز عمق استراتژیک نظام ما به برکت وجود مردان بزرگی مثل حاج قاسم سلیمانی، شهید میلاد خسروی، شهید حججی و ... به خارج از مرزها رسیده است. ما کار بزرگی انجام می‌دهیم و کار بزرگ هزینه دارد. 

اگر امنیت داخلی نداشته باشید نمی‌توانید در میز دیپلماسی حرفی بزنید

وی اضافه کرد: مهم‌ترین رکن در بین امنیت‌ها، امنیت داخلی است؛ این موضوع آنقدر اهمیت دارد که حاج قاسم سلیمانی از خارج از ایران با سردار اشتری تماس می‌گیرد و می‌پرسد اوضاع داخل چه‌طور است؟ بنابراین امنیت درون کشور مهم‌ترین رکن است و اگر امنیت داخلی‌تان برقرار نباشد، نمی‌توانید در دیپلماسی بین‌المللی حرفی بزنید. امروز نیروی انتظامی به عنوان رکن اصلی برقراری نظم و امنیت در داخل کشور از نقطه صفر مرزی تا قلب پایتخت جانفشانی می‌کند و شهید می‌دهد. در قلب پایتخت و در شب 27 ماه مبارک رمضان که به نوعی شب قدر نیز به حساب می‌آید، همه ما درمنازل خود در حال استراحتیم اما کسانی باید ایثارگری کنند؛ شهید خسروی می‌توانست همان شب در مقر خود بماند اما همراه با چند پلیس افتخاری برای کنترل نظم و امنیت شهر به صحنه می‌رود. آن‌طور که من شنیدم چند دقیقه‌ای سارق مسلح را که اتفاقاٌ جثه قوی‌تر و زور بیشتری نسبت به او داشته است نگه داشته است. 

 

ایستادگی امروزمان به برکت رشادت شهید خسروی‌هاست

فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ با تأکید بر امنیت داخلی گفت: شما اگر بالاترین ثروت را داشته باشید اما امنیت داخلی نداشته باشید ارزش ندارد. بالاترین سواد را داشته باشید اما امنیت نباشد هیچ ارزشی ندارد. شاید خیلی متوجه نعمت امنیت نشویم اما زمانی که به کشورهای همسایه می‌رویم بیشتر قدر این نعمت را می‌دانیم. به برکت وجود رشادت و ایثارگری و اخلاص امثال شهید خسروی‌هاست که با وجود این همه هزینه‌ای که می‌کنند و بمباران تبلیغاتی که صورت می‌گیرد. استوار ایستاده‌ایم. آنان به ملت ما فشار می‌آورند اما از یک چیز غافل‌اند و آن هم اسلام نابی است که امام به ما یاد داد، رهبری پرورشش داد و اگر همه چیز را از دست بدهیم، دست از دین و اسلام‌مان برنمی‌داریم. این ملتی است که بعد از 1400 سال که از بروز اسلام گذشته جانی گرفته است. 

وی تأکید کرد: ما امثال شهید خسروی‌ها که رهرو شهید سلیمانی و شهید حججی هستند زیاد داریم و بیش از 13 هزار شهید را تقدیم کردیم. بیش از 1700 نفر از همکاران ما در ترور کور عناصر معاند قرار گرفتند و در این مسیر استقامت کردیم. هزینه این امنیت را می‌دهیم و امثال شهید خسروی‌ها را تقدیم می‌کنیم تا این انقلاب باقی بماند و در این مسیر کوتاه هم نخواهیم آمد. 

در پایان مراسم از خانواده شهید خسروی تجلیل و از کتاب «علمدار»رونمایی شد.

https://www.dana.ir/1626653
ارسال نظر
نظرات