شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 12:33 منتشر شده در مورخ: 1399/04/24 شناسه خبر: 1626663
نماینده رشت در مجلس:

جواب گروکشی گستاخانه کره جنوبی را به می دهیم

جواب گروکشی گستاخانه کره جنوبی را به می دهیم
محمدرضا احمدی نماینده مردم رشت در مجلس در رابطه با کارشکنی و عدم همکاری کره جنوبی در بازپرداخت دارایی‌های مسدود شده ایران، گفت: این پول سرمایه و حق تمام مردم ایران است و وزارت امور خارجه نباید بگونه ای رفتار کند که کشوری به خود اجازه دهد سرمایه ما را بلوکه کند و به بهانه تحریم پس ندهد‌.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدرضا احمدی سنگری نماینده مردم رشت در یازدهمین دوره مجلس در گفتگو با خبرنگار ۸دی با اشاره به کارشکنی و عدم همکاری کره جنوبی در بازپرداخت دارایی‌های مسدود شده ایران به رقم ۹میلیارد دلار اظهار کرد: در این رابطه چندی پیش در مجلس به وزیر امور خارجه اخطار دادیم زیرا در خصوص منافع ملی با هیچکس شوخی و تعارف نداریم‌.

احمدی سنگری تصریح کرد: این پول سرمایه و حق تمام مردم ایران است و وزارت امور خارجه ایران نباید بگونه ای رفتار کند که کشوری به خود اجازه دهد سرمایه ما را بلوکه کند و به بهانه تحریم پس ندهد‌.

نماینده مردم شهررشت در مجلس با تأکید بر اینکه این یک موضوع شخصی نیست و وزارت امور خارجه و رئیس جمهور باید به جِد از حقوق مسلم ملت ایران دفاع کنند ادامه داد: این گروکشی کره جنوبی نمونه بارز یک دزدی گستاخانه و بی ادبی محض است که جواب آنها را به موقع خواهیم داد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان تصریح کرد: در صورت لزوم وزارت خارجه علاوه بر بازخواست سفیر کره جنوبی، باید هرگونه اقدام مناسب دیگر نظیر کم کردن رابطه با این کشور را اجرا کند.

حرکت انقلابی به معنای رفتار، عمل و حرکت به موقع است

احمدی با تاکید بر اینکه حرکت انقلابی به معنای رفتار، عمل و حرکت به موقع است افزود: دیپلماسی کشور ما باید انقدر قوی عمل کند که کشوری به خود اجازه ندهد هر رفتاری را به بهانه تحریم با ما داشته باشد.

وی با اشاره به فرمایش رهبرمعظم انقلاب در خصوص رونق تولید، جهش تولید و اقتصادی مقاومتی گفت: به جد پیگیر هستیم که هیچ نوع کالای وارداتی برای ادارات دولتی و سازمان ها خریداری نشود.

نماینده مردم رشت در مجلس، تصریح کرد: هر آنچه را که یک اداره یا سازمان احتیاج داشته باشد در داخل کشور تولید می شود، نباید اجناس داخلی خود را کنار گذاشته و از لوازم و اقلام وارداتی استفاده کنیم، نگاه دستگاه ها و سازمان ها باید به تولیدات داخلی باشد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1626663
ارسال نظر
نظرات