شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 12:58 منتشر شده در مورخ: 1399/04/24 شناسه خبر: 1626716
زنگنه تشریح کرد:

جزئیات نشست وزیر نفت با نمایندگان/4 سند به کمیسیون انرژی تقدیم می کنم

جزئیات نشست وزیر نفت با نمایندگان/4 سند به کمیسیون انرژی تقدیم می کنم
وزیر نفت گفت: قرار شد 4 سند به کمیسیون انرژی مجلس تقدیم شود که سند اول مربوط به مصرف سوخت، حمل و نقل تا افق 1420 است که البته سندی بین بخشی است که بهینه سازی خودروها و اصلاح ساختار حمل و نقل شهری و برون شهری جزییات این سند است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت امروز (سه‌شنبه 24 تیر) پس از حضور در جلسه کمیسیون انرژی مجلس اظهار داشت: 4 ساعت جلسه علنی با کمیسیون انرژی داشتیم که بسیار مفید بوده و نظرات آنها حرفه‌ای و ارزشمند بود.

وی افزود:‌جلسه امروز با کمیسیون انرژی مجلس پایه خوبی برای همکاری‌های خیلی مؤثر وزارت نفت در بخش انرژی کشور خواهد بود. 

وزیر نفت تصریح کرد: ‌قرار شد در بخش‌های مختلف طبق نظر کمیسیون مطالب را پخته‌تر کنیم که برخی پیشنهادات اعضای این کمیسیون قانون نمی‌خواهد چرا که می‌توانیم با همدلی سیاسی کارها را پیش ببریم.

زنگنه درباره توسعه پترو پالایشگاه‌ها هم گفت:‌ توسعه این کار نیازمند حمایت سیاسی است به ویژه از سوی مجلس است.

وی همچنین در مورد بهینه سازی مصرف سوخت گفت: در نشست امروز قرار شد 4 سند به کمیسیون انرژی مجلس تقدیم شود که سند اول مربوط به مصرف سوخت، حمل و نقل تا افق 1420 است که البته سندی بین بخشی است که بهینه سازی خودروها و اصلاح ساختار حمل و نقل شهری و برون شهری جزییات این سند است. ضمن اینکه نوع خودروی ساخته شده در این سند مهم است.

وزیر نفت در باره سند دوم، سوم و چهارم هم گفت: سند عرضه و تقاضای گاز تا افق 1420، سند تولید نفت تا افق 1420 و سند تولید پتروشیمی این سندها هستند. 

زنگنه با تاکید بر اینکه ریل‌گذاری برای آیندگان طبق این اسناد بسیار مهم است، خاطرنشان کرد: ما تجربه خود را با تجربه و خواست نمایندگان مجلس یکسان خواهیم کرد.

وی درباره جزییات دیگر مطرح شده در این کمیسیون گفت: ‌برای اولین بار مجلس درباره حقوق کارمندان وزارت نفت از ما طلبکار شد که چرا حقوق این کارمندان کم است؛ تا پیش از آن به ما اعلام می‌کردند که حقوق کارمندان وزارت نفتی زیاد است. 

وزیر نفت گفت:‌کمک دولت به مناطق نفت خیز از دیگر مباحثی بود که به آن اشاره شد که باید فکر جدید برای منابع و اعتبارات مالی آن صورت گیرد.

زنگنه گفت:‌کمک به صنایع پایین دستی و ساخت داخل و کمک به منابع نفت و سرمایه‌گذاری‌های حوزه نفت با توجه به اینکه این مباحث پیشران کشور هستند بسیار مهم است.

وی جلسه امروز کمیسیون انرژی را که توسط فریدون عباسی اداره شد خوب ارزیابی کرد و گفت:‌صدور خدمات دانشگاه نفت هم از دیگر مباحثی بود که در این نشست به آن اشاره شد و قرار شد فعالیت‌های خوبی در این قضیه صورت گیرد. همچنین قرار شد همکاری‌های خوبی بین کمیسیون انرژی مجلس و وزارت نفت شکل گیرد که امیدوارم نتایج آن عملیاتی شود  وخرسندم از اینکه کارهای ارزشمند امروز نهایی شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1626716
ارسال نظر
نظرات