شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 15:34 منتشر شده در مورخ: 1399/04/24 شناسه خبر: 1626810
رییس سازمان بسیج سازندگی کشور اعلام کرد؛

اهدای ۷۹۵۰ بسته معیشتی به نیازمندان کرونایی/اجرای نهضت محرومیت زدایی با رویکرد جهش تولید

اهدای ۷۹۵۰ بسته معیشتی به نیازمندان کرونایی/اجرای نهضت محرومیت زدایی با رویکرد جهش تولید
سرهنگ محمد زهرایی گفت: هفت هزار و 950 بسته کمک معیشتی که با کمک مردم و نهادهای دولتی در سراسر کشور تهیه شد در ایام کرونا میان نیازمندان کشور تقدیم و توزیع شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصر اترک، محمد زهرایی، رییس سازمان بسیج سازندگی کشور امروز ظهر در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان شمالی با اشاره به شیوع بیماری کرونا در سطح جهان و ایران از نیمه دوم سال گذشته تا به کنون، اظهار کرد: در برخورد با این اتفاق، ملل مختلف رفتارهای متفاوتی را ابراز کردند.

به گفته سرهنگ زهرایی، برخی از ملل مختلف که ادعای تمدن، فرهنگ و حمایت از حقوق بشر را دارند در برخورد با این اتفاق، رفتارهای غیر متمدنانه ای را ابراز کردند که از آن جمله می توان به عدم رسیدگی این کشورها به سالمندان بیمار خود و فوت آنها اشاره کرد.

وی در ادامه به کشور ایران اشاره و عنوان کرد: با توجه به اینکه کشور ایران طی 40 سال گذشته تجربه جنگ های تحمیلی، اقتصادی و تحریمی را پشت سر گذاشته و معیشت مردم نیز تحت تاثیر این شرایط به اوضاع نامساعدی رسیده است، با این وجود، رفتار مردم ایران در برخورد با اتفاق شیوع بیماری کرونا، متمدنانه بود.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور بیان کرد: مردم ایران در این اتفاق نشان دادند که در هنگام وقوع بحران ها کنار یکدیگر هستند و در تعامل با یکدیگر بحران ها را بهتر کنار می گذارند.

زهرایی اعلام کرد: از زمستان سال گذشته تا به کنون با اجرای طرح نهضت کمک های مومنانه که با همکاری نهادهای دولتی، مردم و بسیج در سطح کشور اجرایی شد، هفت هزار و 950 بسته کمک معیشتی برای نیازمندان کشور تهیه و به آنان تقدیم شد.

وی تصریح کرد: البته آماده سازی این حجم از کمک های مومنانه نیز قابل باور نبود.

زهرایی در ادامه اعلام کرد: در سه مقطع زمانی پیش رو شامل اعیاد قربان تا غدیر همچنین دهه اول ماه محرم و دهه آخر ماه صفر با همیاری و مشارکت مردم و اختصاص نذورات از سوی مردم به نهضت کمک های مومنانه دوباره کمک به نیازمندان را اجرایی خواهیم کرد.

رییس سازمان بسیج سازندگی کشور خاطر نشان کرد: کمک های مردمی می توانند در قالب های مختلف از جمله بسته های غذایی، جهیزیه، کیف، کفش، کارت هدیه، لوازم برقی و ... باشند.

وی همچنین به اجرای طرح محرومیت زدایی از مناطق محروم کشور توسط سازمان بسیج مستضعفان کشور اشاره کرد و گفت: رویکرد اصلی این طرح، اجرای جهش تولید با دو رویکرد مردمی و طرح های بسیج است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور عنوان کرد: در رویکرد عمومی اجرای این نهضت، گروه های جهادی پای کار خواهند بود و صندوق های قرض الحسنه تشکیل خواهند شد.

زهرایی افزود: همراهی بسیج در این نهضت مبتنی بر همراهی نیروهای انسانی، ارائه پشتوانه های علمی، تعامل و همکاری با نهادهای دولتی خواهد بود.

وی بیان کرد: محرومیت زدایی در زمینه های آب، مسکن و ایجاد فرصت ها و آماده سازی زیرساخت های اشتغالزایی برای مناطق محروم کشور، محور فعالیت های نهضت محرومیت زدایی سازمان بسیج مستضعفان کشور با رویکرد جهش تولید است.

رییس سازمان بسیج سازندگی کشور، گره گشایی از وضعیت نامساعد ساکنان مناطق محروم با جلب مشارکت نهادهای دولتی و مردمی را از اهداف اصلی اجرای این طرح برشمرد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1626810
ارسال نظر
نظرات