شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 11:46 منتشر شده در مورخ: 1399/04/25 شناسه خبر: 1626982
معاون بازرگانی اداره کل غله استان قزوین خبر داد؛

خرید تضمینی گندم تا سقف ۲۲۰ هزار تن در قزوین

خرید تضمینی گندم تا سقف ۲۲۰ هزار تن در قزوین
غلامحسین شهیدی، معاون بازرگانی اداره کل غله استان قزوین گفت: تا به امروز ۱۷۰ هزار تن گندم به مراکز خرید تضمینی دولتی تحویل داده شده که خرید همچنان ادامه دارد چون در برخی مناطق هنوز برداشت کامل انجام نشده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ غلامحسین شهیدی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ با اشاره به ذخایر استان اظهار کرد: اکنون ما ۲۴۰۰ تن شکر صنفی و صنعتی با قیمت ۶۷۰۰ تومان عرضه می‌کنیم که طبق معرفی سازمان صمت توزیع می‌شود و حدود ۴۷۸ تن شکر خانوار با قیمت ۶۳۰۰ تومان در بازار توزیع می‌شود.

وی ادامه داد: خرید گندم حدود یک ماه است که در استان آغاز شده و تا به امروز ۱۷۰ هزار تن گندم به مراکز خرید تضمینی دولتی تحویل داده شده است که خرید همچنان ادامه دارد چون در برخی مناطق هنوز برداشت کامل انجام نشده است.

شهیدی ابراز کرد: ۱۷ مرکز فعال در سطح استان داریم که خرید گندم از کشاورزان قزوین را انجام می‌دهند و تا ۲۰۰ هزار تن حداقل می‌توانیم خریداری کنیم که طبق پیش‌بینی‌ها تا ۲۵۰ هزار تن هم باید خریداری شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: امسال نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد افزایش خرید گندم داریم، به طوری که سال گذشته در همین تاریخ ۱۴۰ هزار تن گندم خریداری شده بود و ما آمادگی خرید گندم را تا سقف تعیین شده داریم.

۴۱۵ روز گندم ذخیره در استان داریم

وی عنوان کرد: وجه گندم هم تاکنون ۱۳۲ میلیارد تومان پرداخت شده است که حدود ۳۲ درصد خرید فعلی است و تا یازدهم تیرماه هم هزینه گندم به کشاورزان پرداخت شده است؛ از آنجایی که آخرین پرداختی ما در یازده تیرماه بوده است؛ لذا این امر طبیعتا باعث می‌شود که انگیزه کشاورزان برای تحویل به مراکز دولتی کاهش یابد.

شهیدی بیان کرد: فعلا خرید توافقی گندم را در استان اجرایی نکردیم و مقرر شده تا خرید تضمینی به اندازه 200 تا 220 هزار تن انجام شود و مازاد آن را به صورت توافقی خریداری کنیم.

معاون بازرگانی اداره کل غله استان قزوین در پایان گفت: تا به امروز ۴۱۵ روز ذخیره مصرف گندم استان تامین شده که رتبه سه کشوری را به خود اختصاص دادیم، همچنین ۶۷۰۰ تن کلزا خریداری شده که متاسفانه تاکنون مبلغی پرداخت نشده است.

انتهای پیام/ 

 

https://www.dana.ir/1626982
ارسال نظر
نظرات