شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 12:01 منتشر شده در مورخ: 1399/04/25 شناسه خبر: 1627041
مدیرکل کمیته امداد استان کردستان خبر داد؛

اختصاص ۸ میلیارد و دویست میلیون تومان برای کمک به اجاره‌نشین‌های نیازمند کردستانی

اختصاص ۸ میلیارد و دویست میلیون تومان برای کمک به اجاره‌نشین‌های نیازمند کردستانی
رسول شیخی زاده مدیرکل کمیته امداد استان کردستان از کمک هشت میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی بنیاد مستضعفان برای کمک به اجاره و ودیعه مسکن نیازمندان کردستانی خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد رسول شیخی زاده در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، عنوان کرد: کمک به تأمین ودیعه و اجاره مسکن نیازمندان از کمک های بنیاد مستضعفان بوده که اخیراً انجام‌شده و در دست اقدام است.

وی افزود: برای کمک به ودیعه مسکن نیازمندان از طریق پرداخت تسهیلات قرض الحسنه از محل هم‌افزایی بنیاد مستضعفان و صندوق قرض‌الحسنه امداد  ۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اختصاص داده شده است.

شیخی زاده با اشاره به اینکه سقف این تسهیلات ۲۰ میلیون تومان و مدت زمان بازپرداخت آن پنج ساله است، ادامه داد: زنان سرپرست خانوار، خانواده‌های پرجمعیت و خانواده‌های دارای بیماران خاص و صعب‌العلاج از اولویت دریافت این تسهیلات برخوردارند.

وی گفت: همچنین برای اجاره مسکن هشت هزار و ۳۵۵ نفر از مددجویان این نهاد یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از طریق بنیاد مستضعفان کمک ‌شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان با اشاره به اینکه هم‌اکنون حدود ۷۰ هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان کردستان هستند ادامه داد: از این تعداد هشت هزار و ۳۵۵ خانوار اجاره نشین و فاقد مسکن هستند.

وی افزود: در سال گذشته از طریق این نهاد به ساخت و بازسازی هزار واحد مسکن مددجویان تحت حمایت کمیته امداد این استان با هزینه کرد ۱۲ میلیارد تومان کمک شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1627041
ارسال نظر
نظرات