شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 16:25 منتشر شده در مورخ: 1399/04/25 شناسه خبر: 1627171
فرماندار خلخال:

خسارت 45 میلیاردی سیل به خلخال

خسارت 45 میلیاردی سیل به خلخال
فرماندار خلخال از خسارت45 میلیارد تومانی بارندگی‌های شدید و سیل به بخش‌های مختلف این شهرستان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فریدون بابائی در گفتگو با خبرنگار  پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، در رابطه با خسارت سیل در شهرستان خلخال اظهار داشت: در بارش های دو روز گذشته  که منجر به وقوع سیل در شهر خلخال، قسمتی از بخش مرکزی و شاهرود را در برگرفت و موجب آبگرفتی شدید در مرکز شهرستان شد.

وی با اشاره به اینکه میزان خسارت در روز اول 20 میلیارد تومان بود، افزود: سیل باعث بسته شده جاده حدفاصل روستای خمس تا روستای شال در بخش خورش شده بود و اکثر راههای در بخش شاهرود  مسدود بود که  بسیاری از مسیر های بازگشایی و آبگرفتگی منازل نیز رفع شد.

فرماندار خلخال گفت: روز گذشته در منطقه اکراد روستای مصطفی لو ، مورستان، حاجی آباد، در دو کل ستان سفلی و علیا اومر را تحت تاثیر قرار داد و بیشترین خسارت را روستای مصطفی  لو دید که برخی خانه ها  20 الی 70 درصد تخریب شده است.

وی با تکذیب خبر تخریب کامل روستای مصطفی لو در سیل اخیر، تصریح کرد: 78 خانه  این روستای از سال گذشته در دست بازسازی است  که اگر این بازسازی ها نمی شد با مشکلات زیاد و تلفات جانی نیز شاید داشتیم؛ اکثر لوازم خانگی در این روستا آسیب دیده و در برخی منازل ارتفاع آب به یک تا دومتر نیز رسیده است. 

بابائی با اشاره به اسکان 40 خانوار و پخش غذا بین آنها ابراز داشت: جاده چندین روستا به علت وقع سیل بسته است و میزان خسارت کلی 45 میلیارد تومان برآورد می شود که بیشتر در بخش کشاورزی،زیرساخت ها و اماکن مسکونی است که باید جبران شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1627171
ارسال نظر
نظرات