شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 16:20 منتشر شده در مورخ: 1399/04/25 شناسه خبر: 1627198

مستند «سردار صلح» رونمایی شد

مستند «سردار صلح» رونمایی شد
مستند «سردار صلح» با موضوع زندگی شهید سردار حاج قاسم سلیمانی در 40 قسمت تولید شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رونمایی از مستند «سردار صلح» با حضور مصطفی موسوی مدیر دفتر نمایندگی صداوسیما در عراق و تهیه کننده این مستند و همچنین علی فهیم دانش مشاور رئیس سازمان و مدیر کل امور بین الملل در ساختمان جلسات امور بین الملل سازمان صداوسیما برگزار شد.

بنا بر این گزارش، علی فهیم دانش مشاور رییس سازمان و امور بین الملل در ابتدای این مراسم طی سخنانی گفت: در راستای مجاهدت های سردار سلیمانی سازمان صداوسیما اقداماتی در این زمینه انجام داده که یکی از این ها را امور بین الملل سازمان به عهده دارد و در همین راستا مستند سردار صلح را ساخته است.

وی ادامه داد: در جنگ روایت ها، در این اثر روایتی را به تصویر می کشیم که با واقعیت تطبیق دارد. در حقیقت تاریخ منطقه به دو بخش تقسیم می شود، قبل از شهادت سردار سلیمانی و بعد از آن. در این مستند تصاویر کمتر دیده شده را نشان دادیم و خاطراتی از افرادی که با ایشان بودند را در عراق سوریه و ... ثبت کردیم.

وی ادامه داد: ملاحظاتی هم نداشتیم که این افراد شیعه باشند یا سنی و با شناسایی افراد این خاطره ها را تعریف کردیم. در واقعیت ما حافظ صلح و امنیت منطقه هستیم و گفتمان صلح را داریم و در تنش برانگیزترین موضوع های خاورمیانه طبق فرمایشات مقام‌معظم رهبری گفتمان صلح عادلانه را داریم. ما مثل کشورهایی نیستیم که می گویند قدرت لازمه صلح است و گفتمان ما مبتنی بر صلح عادلانه است و جمهوری اسلامی ایران داعیه دار صلح است.

در ادامه موسوی مدیر دفتر نمایندگی صداوسیما در بغداد و تهیه کننده این مستند گفت: انتخاب اسم سردار صلح برای این مستند برای ما خیلی مهم بود. ما می خواهیم بگوییم که سردار سلیمانی طلایه دار پرچم صلح بودند و در آنجا شهید شدند.

وی ادامه داد: دفتر نمایندگی صداوسیما در عراق از همان ابتدا در کنار سردار سلیمانی بود و تصاویری بکر را نشان می داد. مستندها دو بخش است بخشی نگاه شخصیت ها به زندگی سردار سلیمانی و دیگری خاطره هایی که افراد از ایشان دارند.

موسوی همچنین بیان داشت: این مستند تا سالروز شهادت سردار سلیمانی هفته ای یک قسمت پخش می شود و امید داریم بتوانیم یک ثبت تاریخ شفاهی هم در مورد مکتب حاج قاسم عزیز و جریان سازی که در دنیا ایجاد کرد را داشته باشیم و به زبان های انگلیسی، اردو و عربی نیز ترجمه شده است و به چند زبان دیگر هم ترجمه خواهد شد.

فهیم دانش نیز افزود: ساخت این مستند علاوه بر اینکه گفتمان مقاومت را تبیین خواهد کرد، تصویر صحیحی از حاج قاسم را نشان خواهد داد و خنثی کننده نیروی دشمنان خواهد بود.

موسوی نیز گفت: این مستند ۴۰ قسمت است و تا سالگرد سردار سلیمانی ۲۰ قسمت از آن پخش می شود. نگاهمان در این مستند نگاهی بین المللی است.

فهیم دانش در پایان نیز عنوان داشت: نام سردار صلح را تا به حال کسی نشنیده و این نشان دهنده تلاش ما برای حفظ صلح و ثبات و امنیت خاورمیانه است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1627198
ارسال نظر
نظرات