شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 19:09 منتشر شده در مورخ: 1399/04/25 شناسه خبر: 1627218
جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در قزوین:

دفاتر پیشخوان و بانک‌ها از مراکز خطرناک شیوع کروناست/ پرداخت تسهیلات ۷۳۸میلیاردی به مشاغل آسیب‌دیده قزوین

دفاتر پیشخوان و بانک‌ها از مراکز خطرناک شیوع کروناست/ پرداخت تسهیلات ۷۳۸میلیاردی به مشاغل آسیب‌دیده قزوین
منوچهر حبیبی، جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در قزوین گفت: در بحث پرداخت تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا سهم استان قزوین ۷۳۸میلیارد تومان است که تا پایان تیرماه فرصت ثبت نام و تا پایان مرداد هم فرصت جذب داریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین، منوچهر حبیبی در جلسه هماهنگی کمیته‌های ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا که عصر امروز(چهارشنبه) در سالن جلسات معاونت سیاسی استانداری قزوین برگزار شد با بیان اینکه غفلت از کرونا هزینه مالی و جانی زیادی را به جامعه وارد می‌کند، اظهار کرد: ما بعد از پیک اول کرونا مغرور شدیم و عادی انگاری کردیم که اکنون هزینه زیادی را می‌پردازیم.

وی افزود: اگر در برابر کرونا غفلت کنیم، زمین‌گیر خواهیم شد و اگر به کرونا میدان دهیم باید کره خاکی را ترک کنیم؛ در این میان عده‌ای هنوز شرایط را جدی نگرفتند و به بهانه رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیز کرونا را دور می‌زنند.

معاون سیاسی استاندار قزوین اذعان کرد: کرونا به هیچ‌کس رحم نمی‌کند و باید موضوع را جدی بگیریم و در این میان نظارت‌ها هم به صورت جدی انجام شود.

این مقام مسئول بیان کرد: تاکنون ۱۳هزار و ۴۳۷ تست کرونا در استان انجام شده که ۲۸ درصد مثبت و ۷۲ درصد منفی بوده است در حالی که نتایج مثبت پس از پیک اول به زیر ۱۰ درصد رسیده بود.

جانشین ستاد مقابله با کرونای استان قزوین درباره تولید ماسک و محلول ضدعفونی‌کننده ادامه داد: اکنون روزانه ۱۲۰ هزار عدد ماسک در استان تولید می‌شود و از ۳۸ واحد تولیدکننده فقط ۱۸واحد فعال است و ۳۰واحد هم تعطیل شده است که برای رفع نیاز استان باید مجدد راه‌اندازی شوند.

وی عنوان کرد: باید ماسک ارزان قیمت در اختیار مردم قرار گیرد تا همه امکان استفاده داشته باشند و اکنون هیچ کمبودی در این زمینه نداریم؛ همچنین ایستگاه‌های توزیع ماسک باید دوباره در تمامی نقاط استان دایر شود و مسئولین نظارت بر روند را رها نکنند.

۴۰ کارمند یکی از بانک‌های قزوین به کرونا مبتلا شدند

حبیبی تصریح کرد: در حوزه ادارات متاسفانه ضعیف‌ترین دستگاه‌ها در رعایت پروتکل‌های بهداشتی، بانک‌ها هستند که بیشترین تلفات جانی را پس از کادر بهداشت و درمان دارند.

معاون سیاسی استاندار قزوین اضافه کرد: به شدت از عملکرد بانک‌ها گله‌مند هستیم و به رئیس کل هم منتقل کردیم، به طوری که ۴۰ نفر از کارمندان یکی از بانک‌های قزوین مبتلا به کرونا شدند که نشان می‌دهد بانک‌ها توجهی به سلامت کارمندان خود و ارباب رجوع ندارند.

این مقام مسئول گفت: از این پس بانک‌هایی که مسائل بهداشتی را رعایت نمی‌کنند نیز رئیس مرکز آن بانک در استان به مردم معرفی خواهد شد تا درس عبرت شود؛ چراکه سلامت جامعه را به بازی گرفته‌اند.

وی ادامه داد: ما در نظارت‌ها بی‌رحم هستیم چون این بی‌رحمی رابطه مستقیمی با سلامت جامعه دارد؛ همه ما باید در برابر کرونا احساس مسئولیت اجتماعی داشته باشیم و این به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود.

جانشین ستاد مقابله با کرونای استان عنوان کرد: در بحث پرداخت تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا سهم استان قزوین ۷۳۸میلیارد تومان است که تا پایان تیرماه فرصت ثبت نام و تا پایان مرداد هم فرصت جذب داریم که تاکنون میزان جذب ما مناسب نبوده است.

حبیبی با بیان اینکه سالن‌های آمفی تئاتر و میهمانسراهای ادارات تا اطلاع ثانوی باید پلمب شود، گفت: دفاتر پیشخوان یکی از مراکز مهم است که شلوغ و بدون نظارت است، لذا تهدیدی برای شیوع بیشتر بیماری به شمار می‌رود.

معاون سیاسی استاندار قزوین در پایان اذعان کرد: شاخص کرونا در ارزیابی عملکرد مدیران استان لحاظ می‌شود و گزارشات هفتگی باید از فرمانداران خواسته شود و بحث دولت الکترونیک اکنون باید به طور ویژه برای رعایت فاصله‌گذاری‌ها در دستور کار ادارات قرار گیرد.
انتهای پیام/ 

https://www.dana.ir/1627218
ارسال نظر
نظرات