شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 09:20 منتشر شده در مورخ: 1399/04/26 شناسه خبر: 1627314
استاندار آذربایجان‌غربی مطرح کرد؛

لزوم شفاف‌سازی هزینه‌کرد منابع بانکی در آذربایجان‌غربی/ بازگشت ارز حاصل از صادرات به کشور ضروری است

لزوم شفاف‌سازی هزینه‌کرد منابع بانکی در آذربایجان‌غربی/ بازگشت ارز حاصل از صادرات به کشور ضروری است
محمدمهدی شهریاری، با انتقاد از صرف سپرده‌های مردم در جاهایی غیر از استان، گفت: بانک‌های بخش خصوصی و دولتی باید نسبت به شفاف‌سازی هزینه‌کرد منابع خود اقدام کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اروم‌نیوز، محمدمهدی شهریاری شامگاه چهارشنبه در سومین جلسه گفتگوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان‌غربی، اظهار داشت: بخش عمده‌ای از منابع بانکی که توسط مردم این استان سپرده‌گذاری شده، در محل‌هایی غیر از خود استان هزینه می‌شود که این امر هیچ کمکی در راستای توسعه ندارد.

 
وی، افزود: بانک‌ها باید نسبت به شفاف‌سازی عملکرد خود در حوزه هزینه‌کرد منابع مالی اقدام و منابع خود را در داخل استان مصرف کنند.
 
استاندار آذربایجان‌غربی، با اشاره به اینکه مذاکره با بانک مرکزی در راستای عدم همراهی برخی بانک‌ها با سیاست‌های توسعه‌ای در استان انجام شده، عنوان کرد: کم‌کاری و بی توجهی در این حوزه برای هیچکس قابل قبول نیست و بانک‌ها باید در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.
 
وی، در خصوص ضرورت بازگشت ارز حاصل از صادرات، گفت: این به معنای همکاری بخش خصوصی در شرایط سخت اقتصادی فعلی بوده و باید از سوی صادرکنندگان مورد توجه قرار گیرد تا نسبت به بهبود اوضاع اقدام شود.
 
در این جلسه، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ارومیه نیز در سخنانی، ابراز داشت: بخشنامه بازگشت ارز صادراتی موجب ایجاد بحران برای صادرکنندگان شده و می‌تواند زمینه‌ساز تخلفات در خصوص ورود ارز از راه‌های غیرقانونی به کشور شود.
 
وی، ادامه داد: صادرکنندگان محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی جزو اصلی‌ترین ضررکنندگان این بخشنامه خواهند بود که در آذربایجان‌غربی بیشتر به چشم می‌آید.
 
حسن انتظار، خاطرنشان کرد: الزام بانک مرکزی مبنی بر انجام تعهدات ارزی تا ۳۱ تیرماه، قطعا مشکلاتی را برای استان به همراه دارد که این امر با توجه به کشاورزی بودن و آغاز فصل صادرات محصولات کشاورزی موجب ضررهای بسیاری خواهد بود.
 
وی، در زمینه ارائه پیشنهاداتی از سوی کمیته پایش تعهدات ارزی اتاق بازرگانی ایران، گفت: این پیشنهادات در راستای گشایش در روند توسعه صادرات کشور ارائه شده و امیدواریم بانک مرکزی توجه ویژه‌ای به آن‌ها داشته باشد.
 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1627314
ارسال نظر
نظرات