شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 11:57 منتشر شده در مورخ: 1399/04/26 شناسه خبر: 1627360
در گفتگوی با نماینده گرمسار مطرح شد:

دستگاه دیپلماسی راهکار متفاوتی برای بازگشت پول‌های بلوکه‌شده ایران درکره‌‌جنوبی ارائه دهد

دستگاه دیپلماسی راهکار متفاوتی برای بازگشت پول‌های بلوکه‌شده ایران درکره‌‌جنوبی ارائه دهد
نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس می‌گوید دستگاه دیپلماسی باید راهکارهای متفاوتی برای بازگشت پول‌های بلوکه‌شده ایران در کره جنوبی ارائه دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرآت،نماینده مردم گرمسار، آرادان و ایوانکی در مجلس شورای اسلامی، گفت: دستگاه دیپلماسی کشور، باید راهکار  متفاوتی برای بازگشت پول‌های بلوکه ایران در کره جنوبی ارائه دهد تا روند عودت این منابع به کشور تسهیل و تسریع شود.

 در پی قطع  روابط بانکی ایران و کره جنوبی پس از تحریم، بالغ بر ۹ میلیارد دلار پول کشورمان که ماحصل مبادلات پیش از تحریم و در حوزه نفت و پتروشیمی بوده در بانک‌های کره جنوبی مسدود شده است.

مقامات این کشور با نادیده گرفتن مراودات گذشته، علاوه بر قطع روابط تجاری و خروج کالاهای برند از بازارهای ایران و تحریم دارویی، تمایلی برای بازگشت منابع بلوکه جمهوری اسلامی ندارد.

این موضع کره‌ای‌ها با واکنش جدی مجلس و دولت جمهوری اسلامی ایران، برای بازگشت هر چه سریعتر این وجوه مسدودی همراه شد.

 اردشیر مطهری، در گفتگویی با مرآت، با اشاره به اینکه رسالت مجلس در مسأله بازپس‌گیری منابع مالی جمهوری اسلامی ایران از کره جنوبی، تسهیل موانع قانونی است، اظهار کرد: اگر در این قضیه، مشکل قانونی وجود داشته باشد مجلس به کمک دستگاه دیپلماسی آمده تا موانع را رفع کند.

وی با بیان اینکه دستگاه دیپلماسی کشور باید برای این مسأله و مشکل راه حل  و راهکار پیدا کند، افزود: خروج پول ایران از کره جنوبی در حوزه فعالیت مجلس نیست اما مجلس تا حصول نتیجه نهایی پیگیر این قضیه خواهد بود.

مجلس حسب رسالت خود به مسأله بازگشت منابع بلوکه‌شده در کره جنوبی ورود کرده است

نماینده مردم گرمسار، در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اقدامات صورت گرفته و ورود و پیگیری کمیسیون اقتصادی، اظهار داشت: بازگشت منابع  بلوکه شده در حوزه کاری وزارت خارجه است اما مجلس، طبق رسالت خود به این مسأله ورود کرد و بازگشت این وجوه به کشور مورد تأکید نمایندگان مردم در خانه ملت است.

 وی به هویدا بودن ردپای آمریکا در ماجرای کره‌جنوبی اشاره کرد و افزود: اگر  وزارت امور خارجه به مجلس  نیاز داشته باشد قطع به یقین مجلس با تمام قوا ورود پیدا می‌کند تا پروسه بازپس‌گیری  وجوه کشورمان تسهیل شود.

مطهری با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای رفع انحصار پول‌های ایران از بانک‌های کره جنوبی، افزود: طبق  گزارش‌های ارائه شده هفتگی از سوی معاون وزیر خارجه، تلاش‌ها، حاکی از بازگشت منابع مالی ایران است و  امید است که این پول هر چه زودتر به کشور بازگردد.

نماینده مردم گرمسار، با بیان اینکه نتیجه این کار را باید در آینده نه چندان دور از دستگاه دیپلماسی بپرسیم، خاطرنشان کرد: دستگاه دیپلماسی باید راه‌های متفاوتی برای بازگشت پول‌های بلوکه در کره ارائه کند تا روند باز‌پس گیری، تسریع شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1627360
ارسال نظر
نظرات