شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 11:10 منتشر شده در مورخ: 1399/04/26 شناسه خبر: 1627373
استاندار خراسان‌جنوبی خبر داد؛

همکاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برای تکمیل پروژه‌های آبرسانی خراسان‌جنوبی/برخورداری 35 روستای استان از آب شرب سالم تا پایان سال

همکاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برای تکمیل پروژه‌های آبرسانی خراسان‌جنوبی/برخورداری 35 روستای استان از آب شرب سالم تا پایان سال
معتمدیان گفت: برای تکمیل پروژه اتصال 50 روستای خراسان جنوبی به شبکه آب شرب بهداشتی ازستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) درخواست شد و ستاد نیز با این درخواست موافقت کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از خاورستان، محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی روز گذشته در مراسم ویدئو کنفرانس از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برای تکمیل پروژه اتصال 50 روستای استان به شبکه آب شرب بهداشتی درخواست کرد و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) نیز با این درخواست موافقت کرد.

 
در این مراسم که با حضور مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و جانباز مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور به منظور رونمایی از پروژه تأمین آب شرب هزار روستا در سطح کشور برگزار شد استاندار خراسان جنوبی این درخواست را در مراسم ویدئو کنفرانسی امضاء تفاهم نامه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور مطرح کرد.
 
اعتبار مورد نیاز برای اجرای پروژه تأمین آب شرب هزار روستا که با مشارکت شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) انجام می شود، هزار میلیارد تومان است.
 
در این مراسم، پایان یافتن پروژه آبرسانی به 500 روستا و آغاز پروژه آبرسانی به 500 روستای دیگر در سطح کشور اعلام شد.
 
استاندار خراسان جنوبی در این مراسم، پیشنهاد همراهی ستاد برای تکمیل پروژه اتصال 50 روستای استان به شبکه آب شرب بهداشتی را مطرح کرد که رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)  با پذیرش این پیشنهاد، اعلام کرد: خود را مکلف می دانیم با حداکثر توان برای رفع این نیاز کمک کنیم.
 
مخبر ضمن تشکر از پیگیری‌ها و جدیت استاندار خراسان جنوبی در رفع نیازها و مشکلات این استان، با بیان این که ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) دستگاه معین در محرومیت زدایی از نهبندان است، تصریح کرد: در راستای محرومیت زدایی از این شهرستان تاکنون اقدامات خوبی صورت گرفته است.
 
وی اظهار امیدواری کرد: با همراهی و مساعدت بتوانیم به زودی گرد محرومیت را از چهره نهبندان بزداییم.
 
برخورداری 35 روستای استان از آب شرب سالم تا پایان سال
 
استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر ادامه همکاری های بنیاد برکت در استان گفت: با مشارکت بنیاد برکت تا پایان سال 2600 نفر از اهالی  35 روستای استان  از آب شرب سالم برخوردار می‌شوند.
 
وی افزود: با توجه به شرایط خاص استان خراسان جنوبی و تجربه دو دهه خشکسالی، تأمین آب از چالش های جدی این منطقه است.
 
معتمدیان در بخش ابتدایی سخنانش، اقدامات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) را در بحث محرومیت زدایی ارزنده خواند و گفت: بعد از جریان سفر رهبر معظم انقلاب به نهبندان و تأکید ایشان بر توجه مسئولان به محرومیت زدایی از این منطقه ، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از نهادهایی بود که به طور ویژه به این موضوع ورود کرد.
 
استاندار خراسان جنوبی از اقدامات این نهاد در حوزه‌های عمرانی، زیربنایی، اقتصادی و اشتغالزایی استان گفت و از حمایت های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، بنیاد برکت، وزارت نیرو و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در اجرای پروژه های استان قدردانی کرد.
 
وی با اشاره به سفر سال گذشته دکتر مخبر به استان خراسان‌جنوبی تصریح کرد: در جریان این سفر، تفاهم نامه‌ای به مبلغ 600 میلیارد تومان به امضاء رسید که تأثیر بسزایی در محرومیت زدایی از این استان داشته است.
 
100 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه آبرسانی به 50 روستای خراسان جنوبی نیاز است
 
معتمدیان در ادامه با تشریح شرایط استان و مشکلات روستائیان ناشی از گرمای هوا و کمبود آب، از رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) خواست در ادامه همکاری‌های ارزشمند گذشته، این استان را در تکمیل پروژه آبرسانی به 50 روستا همراهی کند.
 
استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: هزینه مورد نیاز برای اجرای این پروژه یک صد میلیارد تومان برآورد شده است.
 
وی مشارکت ستاد برای تهیه 200 کیلومتر لوله مورد نیاز برای اجرای این پروژه را خواستار شد.
 
معتمدیان عنوان کرد: درصورت تأمین لوله‌ها، پروژه اتصال 50 روستای استان به شبکه آب تا پایان سال به نتیجه خواهد رسید.
 
300 طرح اشتغالزایی خرد خانگی در حال اجرا
 
مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) نیز در ابتدای این جلسه از اقدامات و برنامه های این مجموعه در راستای محرومیت زدایی گفت و تصریح نمود: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در سطح کشور 40 هزار طرح زیربنایی در دست اجرا دارد.
 
وی با تشریح اقدامات این نهاد در دوران کرونا خاطرنشان کرد: در راستای اشتغالزایی برای آسیب دیدگان از کرونا روزانه 300 طرح اشتغالزای خرد خانگی با حجم هزار شغل مستقیم و غیر مستقیم در حال اجراست.
 
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از وزارت نیرو به عنوان وزارتخانه‌ای موفق در بحث خدمات رسانی یاد کرد و گفت: به همت وزارت نیرو توانستیم زمینه بهره مندی300 هزار نفر از اهالی ساکن در 500 روستای کشور را از آب شرب سالم فراهم کنیم.
 
مخبر اظهار کرد: با تفاهم نامه‌ای که امروز بین ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و وزارت نیرو منعقد می‌شود تا پایان سال 600 هزار نفر از اهالی ساکن در 500 روستای هدف گذاری شده در سطح کشور از آب شرب بهداشتی و پایدار بهره‌مند می‌شوند.
 
وی گفت: با توجه به این که حدود 35 میلیون نفر از جمعیت کشور در ایام پیک مصرف دچار چالش و تنش آبی هستند، اوایل سال آینده نیز در همین راستا تفاهم نامه دیگری برای ادامه همکاری با وزارت نیرو منعقد خواهد شد.
 
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) درخصوص اقدامات این مجموعه در اشتغالزایی گفت: اشتغال جهت دار، تولید بر اساس اقتصاد مقاومتی، جلوگیری از واردات بی رویه، توسعه صادرات و رفع نیازهای اساسی مردم از مهمترین اهداف مجموعه در پروژه‌های اشتغالزاست.
 
هزینه 10 هزار میلیارد تومان برای اشتغالزایی در سال جاری
 
مخبر متذکر شد: امسال در زمینه اشتغالزایی 10 هزار میلیارد تومان هزینه می کنیم.
 
وی افزود: احداث 40 هزار واحد مسکن محرومین، 15 هزار واحد ویژه معلولان و 50 هزار واحد از طرح اقدام ملی از جمله برنامه های نهاد در بحث تأمین مسکن است.
 
 در این جلسه، پروژه مجتمع آبرسانی شاهکوه نهبندان به بهره‌برداری رسید. با هزینه کرد 3 میلیارد تومان برای احداث این مجتمع، آب مورد نیاز 120 خانوار ساکن در روستاهای آتشکده سفلی، آتشکده علیا و دهو تأمین شد. این مجتمع با مشارکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) اجرا شده است.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1627373
ارسال نظر
نظرات