شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 14:24 منتشر شده در مورخ: 1399/04/28 شناسه خبر: 1628022
در بیانیه مطرح شد؛

قره باغ با فتنه‌انگیزی دشمنان اسلام جدا نخواهد شد

قره باغ با فتنه‌انگیزی دشمنان اسلام جدا نخواهد شد
قرارگاه بین الملل شهید طارمی زنجان در پی تهاجم مجدد ارمنستان به خاک قره باغ بیانیه‌ای صادر کرد در این بیانیه آمده است،قره باغ با فتنه انگیزی دشمنان اسلام جدا نخواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از موج رسا; قرارگاه بین الملل شهید طارمی استان زنجان در پی تهاجم مجدد ارمنستان به خاک قره باغ بیانیه‌ای صادر کرد که در ادامه می‌خوانید:

 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
ونرید أن نّمنّ على الّذین استضعفوا فى الأرض ونجعلهم أمّة ونجعلهم الوارثین
 
جان باختن جمعی از سربازان شجاع و غیور جمهوری آذربایجان را که در دفاع از تمامیت ارضی کشور خود به درجه رفیع شهادت نائل آمدند، خدمت مردم شریف آن کشور بالاخص منطقه قره باغ که سالیان متمادی با فتنه انگیزی صهیونیست، مورد تهاجم کشور ارمنستان واقع شده است را تبریک و تسلیت عرض مینماییم.
 
قرارگاه بین الملل شهید هادی طارمی ، به نمایندگی از دانشجویان کشور دوست و همسایه ، جمهوری اسلامی ایران مراتب اعتراض خود را به این اقدام خصمانه که سالیانه درازی است با پشتیبانی دولت های غربی و دشمن همیشه در میدان اسلام و مسلمین، صهیونیست و آمریکا، به طول انجامیده و منجر به شهادت جمع کثیری از نظامیان، حتی مردم عادی بیگناه گردیده ابراز میدارد و با یادآور شدن آیه 48 سوره مبارکه فتح «و ینصرک اللّه نصرا عزیزا؛ و پیروزی شکست ناپذیری نصیب تو کند.» که نصرت از آن مومنین و صالحان است مجددا این موضوع را عرضه میدارد که قره باغ، خاک اسلام است و بس.
 
از دولت مرکزی جمهوری آذربایجان نیز خواستاریم که تمام توان و تلاش خود را در راسـتای پایان دادن به این مناقشه که آسیب جدی به سرمایه انسانی این مردم عزیز وارد می آورد بسیج نمایند.
 
قطعا قره باغ با فتنه انگیزی دشمنان اسلام جدا نشده و نخواهد شد و متجاوزان در آینده نزدیک شاهد بازگشت این پاره تن ، به اسلام عزیز خواهند بود. همچنین از مجلس شورای اسلامی و وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز انتظار میرود در اولین فرصت واکنش مقتضی را حسب مورد 16 از اصل سوم 《دولت جمهورى اسلامى ایران موظف است براى نیل به اهداف مذکور در اصل دوم، همه امکانات خود را براى امور زیر به کار برد:
 
۱۶ - تنظیم سیاست خارجى کشور بر اساس معیارهاى اسلام، تعهد برادرانه نسبت به همه مسلمانان و حمایت بى‌دریغ از مستضعفان جهان.》 و اصل 154 《جمهورى اسلامى ایران سعادت انسان در کل جامعه بشرى را آرمان خود مى‌داند و استقلال و آزادى و حکومت حق و عدل را حق همه مردم جهان مى‌شناسد. بنابراین در عین خوددارى کامل از هرگونه دخالت در امور داخلى ملتهاى دیگر، از مبارزه حق‌طلبانه مستضعفین در برابر مستکبرین در هر نقطه از جهان حمایت مى‌کند.》قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و به تاسی از بیانات مقام معظم رهبری پیرامون قره باغ، مواضع رسمی و مستحکم خود را علاوه بر محکوم نمودن این تجاوز فاحش اعلام بدارند.
 
مردم عزیز آذربایجان بدانند ، که ما همواره از گذشته تا به امروز در کنار آن ملت عزیز بوده و در آینده نیز تا تحقق آزادی کامل خاک کشور عزیزشان در معیت آنان خواهیم بود تا به فضل الهی سر انجام این نهضت های آزادی بخش برسد به ظهور حضرت حجت ، ان شاالله.
 
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
 
قرارگاه بین الملل شهید هادی طارمی
 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1628022
ارسال نظر
نظرات