شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 16:12 منتشر شده در مورخ: 1399/04/28 شناسه خبر: 1628070
مدیرکل محیط زیست لرستان:

زباله‌های عفونی تهدیدی برای سلامتی مردم/پلمپ مطب و کلینیک‌هایی که اقدام به بی‌خطرسازی زباله‌های عفونی نکنند

زباله‌های عفونی تهدیدی برای سلامتی مردم/پلمپ مطب و کلینیک‌هایی که اقدام به بی‌خطرسازی زباله‌های عفونی نکنند
فتحی بیرانوند، مدیرکل محیط زیست لرستان گفت: مطب ها و کلینیک هایی که اقدام به بی خطرسازی زباله های عفونی نکنند با هماهنگی مراجع قضایی تعطیل می شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهرداد فتحی بیرانوند در گفت‌وگو با سفیرافلاک اظهار داشت: سال‌ها پیش پسماندهای پزشکی مانند زباله های عادی جمع آوری و دفن می شد که در راستای بی خطرسازی آنها اقداماتی در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: دربیمارستانها زباله ها بی خطرسازی می شوند و در همین راستا بخش خصوصی برای بی خطرسازی پسماندهای عفونی وارد عمل شد که زباله های عفونی مطب های پزشکی، کلینیک ها و آزمایشگاه ها توسط این بخش جمع آوری و بی خطرسازی شود.

مدیرکل محیط زیست لرستان عنوان کرد: در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد مطب ها و کلینیک های خصوصی استان در راستای بی خطرسازی پسماندهای عفونی اقدام کرده اند و تنها ۱۰ درصد اقدامی انجام نداده که تذکرات و اخطارهای لازم دراین راستا داده شده است.

وی تصریح کرد: در صورتی که مطب ها و کلینیک ها اقدام به بی خطرسازی زباله های عفونی نکنند با هماهنگی مراجع قضایی، تعطیل می شوند؛ بی خطرسازی پسماندهای عفونی الزامی است و با توجه به شرایط کرونا، نظارت ها بر جمع آوری و بی خطرسازی زباله های عفونی تشدید شده و پسماندهای پزشکی با حساسیت بسیار بالایی جمع آوری می شوند.

فتحی بیرانوند گفت: با همکاری نظام پزشکی به صورت مکتوب به این مراکز درمانی خصوصی اعلام شده و مهلتی داده شد تا نسبت به بی خطرسازی پسماندهای عفونی اقدام کنند و در غیر این صورت با هماهنگی دستگاه قضایی پلمپ می شوند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1628070
ارسال نظر
نظرات