شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 19:10 منتشر شده در مورخ: 1399/04/28 شناسه خبر: 1628088
مدیرکل دامپزشکی استان قزوین:

محموله ۱۶۰۰کیلوگرمی مرغ‌های آلوده در تاکستان توقیف شد

محموله ۱۶۰۰کیلوگرمی مرغ‌های آلوده در تاکستان توقیف شد
حمید زینالی، مدیرکل دامپزشکی استان قزوین گفت: با توقیف یک محموله 1 هزار و ششصد کیلوگرمی مرغ، پس از انجام آزمایشات از نظر توتال کانت و شمارش کلیه‌ی میکروب‌ها، بالاتر از حد استاندارد تشخیص داده شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمید زینالی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت صبح قزوین؛ درباره مرغ‌های توقیف شده در تاکستان اظهار کرد: در پی بازدیدهای ادواری از مراکز مختلف عرضه فراورده‌های خام دامی و کشتارگاه‌ها درصورت عدم مصرف محموله‌های برگشتی و مصرف نشده در تاریخ مصرف مشخص، فرآیند نمونه برداری انجام می‌شود.

وی ادامه داد: موارد نمونه برداری شده به آزمایشگاه مرجع کنترلی دامپزشکی ارسال می‌شود؛ طی توقیف یک محموله هزار و ۶۰۰ کیلوگرمی و پس از انجام آزمایشات از نظر توتال کانت و شمارش کلیه‌ی میکروب‌ها، بالاتر از حد استاندارد تشخیص داده شد.

مدیرکل دامپزشکی استان قزوین ابراز کرد: با آزمایش‌های تکمیلی مجدد روی محموله مشخص شد که این محموله از منظر استفاده، برای مصارف انسانی قابل استفاده نیست و تصمیم به معدوم سازی شد؛ این اقدام با همکاری قوه قضائیه انجام می‌شود.

وی در پایان گفت: پس از ارسال مستندات، نظر کارشناسی و گرفتن حکم قضایی نسبت به معدوم سازی محموله‌ها اقدام می‌شود که معمولا معدوم سازی در تبدیل ضایعات کشتارگاه انجام می‌شود تا فرایندهای مشخص را طی کرده و نظارت وجود داشته باشد و از نظر زیست محیطی ایجاد آلودگی نکند.
انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1628088
ارسال نظر
نظرات