شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 20:15 منتشر شده در مورخ: 1399/04/28 شناسه خبر: 1628098
کارشناس آمریکایی:

تشدید حملات تاکتیک مذاکراتی طالبان است

تشدید حملات تاکتیک مذاکراتی طالبان است
استاد دانشگاه «جان هاپکینز» در آمریکا اظهار داشت که تشدید حملات علیه نیروهای افغان تاکتیک مذاکراتی طالبان است و این گروه همچنین در نظر دارد تا از این طریق میزان صبر آمریکا را نیز محک بزند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «دنیل مارکی» استاد ارشد پژوهش در دانشکده مطالعات پیشرفته بین‌المللی دانشگاه جان هاپکینز نیز درباره تشدید حملات طالبان آن را تاکتیک مذاکراتی طالبان و همچنین تلاش این گروه برای محک زدن میزان صبر آمریکا پیش از واکنش به این حملات خواند.

 
وی افزود که بنظر می‌رسد دولت ترامپ به هر قیمتی در پی خروج از افغانستان است و طالبان نیز می‌گوید چرا خشونت‌ها را افزایش ندهد تا با داشتن دست بالا در مذاکرات حضور یابد.
 
این در حالی است که برخی منابع از تغییرات در تیم مذاکره‌کننده طالبان خبر می‌دهند و کارشناسان آن را خبری خوب برای مذاکرات بین‌الافغانی و گواهی بر جدی بودن طالبان برای آغاز گام دوم روند صلح افغانستان می‌دانند.
 
«اندرو وایلدر» معاون مدیر برنامه آسیا در انیستیتو صلح آمریکا در این باره به «آسوشیتدپرس» گفت: به نظر می‌رسد این یک پیشرفت مثبت باشد زیرا طالبان هیئتی را ایجاد می کنند که اعضای ارشد‌تر و گسترده‌تری از این گروه در آن حضور دارند که برای آغاز مذاکرات بین‌الافغانی ضروری است.
 
وی افزود: اگر بخواهیم به نیمه پر لیوان نگاه کنیم تقویت هیئت طالبان را می‌توان به عنوان این نشانه تعبیر کرد که آن‌ها قصد دارند درگیر بحث‌های جدی شوند.
https://www.dana.ir/1628098
ارسال نظر
نظرات