شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 09:46 منتشر شده در مورخ: 1399/04/29 شناسه خبر: 1628192
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماکو :

دانشگاه باید به عنوان موتور پیشران توسعه همه جانبه باشد

دانشگاه باید به عنوان موتور پیشران توسعه همه جانبه باشد
سعید مرادی، رئیس داشگاه آزاد اسلامی ماکو گفت: ضعف توسعه آموزشی و پژوهشی در منطقه آزاد ماکو باعث گردیده که نسبت به سایر مناطق آزاد کشور در این موضوع عقب ماندگی داشته باشد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرزداران ، «سعید مرادی» روز گذشته در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار داشت: نبود رشته های پزشکی و پیرا پزشکی در منطقه آزاد ماکو یک کاستی بزرگ در منطقه است و بر همین اساس دانشگاه آزاد ماکو با وجود افت شدید دانشجو و عدم اختصاص یک ریالی از بودحه دولتی، امروز نیاز به حضور بیش از بیش خیرین در عرصه های علمی و پژوهشی دارد.

وی، افزود: اقدامات برای تاسیس رشته های پزشکی و پیراپزشکی در واحد بین المللی منطقه آزاد ماکو در حال انجام است که امید داریم تا حدودی موجب رفع محرومیت از چهره منطقه شود.

رئیس دانشگاه آزاد واحد بین الملل ماکو، عنوان کرد: بکارگیری و راه اندازی رشته های علوم پزشکی در این برهه از زمان نیاز کشور است و راه اندازی این رشته ها در دانشگاه ماکو خواهد توانست از خروج ارز جلوگیری کند.

وی، با اشاره به اینکه از دانشگاه باید به عنوان موتور پیشران توسعه همه جانبه بهره جست، اذعان داشت: جذب دانشجو از کشورهای همسایه برای تحقق وجهه بین المللی بودن واحد و ایفای نقش در توسعه پایدار و متوازن منطقه آزاد ماکو را از جمله مزیت های راه اندازی این رشته ها است.

مرادی، گفت: متاسفانه برای تاسیس آزمایشگاه های تکمیلی برای راه اندازی رشته های پیراپزشکی در این دانشگاه نیاز به اعتباری بیش از ۱.۵میلیارد تومان است اما با قیمت فعلی تجهیزات و کمبود بودجه به حمایت سازمانها، نهادها و خیرین منطقه نیاز داریم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1628192
ارسال نظر
نظرات