شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 14:21 منتشر شده در مورخ: 1399/04/29 شناسه خبر: 1628420
نماینده مردم ورزقان و خاروانا مطرح کرد؛

راه‌اندازی نهضت اقتصادی در آذربایجان شرقی با محوریت مِس/ فرایند تولید باید استانی باشد

راه‌اندازی نهضت اقتصادی در آذربایجان شرقی با محوریت مِس/ فرایند تولید باید استانی باشد
دهقانی، نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس گفت: سعی خواهیم کرد آذربایجان‌شرقی را تبدیل به قطب صنایع مس ایران کنیم. برای تحقق این منظور باید زنجیره تولید در خود استان تکمیل شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ الهوردی دهقانی نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس یازدهم در گفت‌وگو با خبرنگار آناج، با بیان اینکه به یک تحول اقتصادی در آذربایجان‌شرقی نیازمندیم گفت: تلاش می‌کنیم در سال جاری تحولی در زمینه صنعت و معدن در استان ایجاد کنیم چراکه آذربایجان‌شرقی ظرفیت و بستر لازم را دارا است.

وی با بیان اینکه معادن استان ظرفیت بالقوه‌ای را ایجاد کرده خاطرنشان کرد: هنر این است بتوان از این نعمات الهی به بهترین شیوه استفاده کرد. به طور مثال معدن مس سونگون می‌تواند در تمامی زمینه‌های اقتصادی نقش فعالی را ایفا کند، ایجاد شهرک صنعتی مس، طرح‌های توسعه در صنایع زیر دستی مس و در نهایت ایجاد اشتغال و اقتصاد ثابت از نتایج  استفاده بهینه از ظرفیت‌های اقتصادی است.

نماینده مردم ورزقان تصریح کرد: نهضت اقتصادی را در استان راه‌اندازی خواهیم کرد، سعی خواهیم کرد آذربایجان‌شرقی را تبدیل به قطب صنایع مس ایران کنیم. زنجیره تولید باید در خود استان تکمیل شود مواد اولیه در داخل استان موجود است از طرفی فناوری مورد نیار را هم در اختیار داریم بنابراین فرایند تولید در خود استان تکمیل و محصول نهایی باید صادر شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1628420
ارسال نظر
نظرات