شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 14:52 منتشر شده در مورخ: 1399/04/30 شناسه خبر: 1628764
استاندار خراسان شمالی:

مشکلات معیشت، مسکن و اشتغال خانواده‌های شهدا و ایثارگران پیگیری شود

مشکلات معیشت، مسکن و اشتغال خانواده‌های شهدا و ایثارگران پیگیری شود
محمدعلی شجاعی گفت: مشکلات خانواده‌های شهدا، رزمندگان، ایثارگران و جانبازان شناسایی شود و مباحث مربوط به معیشت، اشتغال و مسکن این گروه پیگیری و در قالب طرح ارایه و منجر به خروجی عملیاتی شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصر اترک، محمدعلی شجاعی، استاندار خراسان شمالی پیش از ظهر امروز  در ستاد نکوداشت و تجلیل از پیشکسوتان جهاد و مقاومت در دفاع مقدس اظهار داشت: هشت سال دفاع مقدس انقلاب، نظام، حاکمیت و ملت ایران را بیمه کرده است.

وی ادامه داد: اگر رشادت‌ها، فداکاریها و از خود گذشتگی های رزمندگان، فرماندهان و شهدای آن روزها نبود قطعا نگاهی که جهان و نظام سلطه به کشور دارد، این نبود.

شجاعی افزود: دنیا کشور ایران را نه به واسطه ادوات جنگی و نه شمار نیروهای مسلح بلکه به واسطه ۸سال دفاع مقدس شناخته است .

وی با بیان اینکه نکوداشت این افراد در واقع نکوداشت ارزشهای والای انسانی است، گفت: در قبال این افراد وظیفه سنگینی بر دوش ماست که باید در عمل نشان داده شود و جلسات به تنهایی نمی‌تواند آن را برآورده کند.

استاندار خراسان شمالی یادآور شد: مشکلات و معظلات خانواده های شهدا، رزمندگان، ایثارگران و جانبازان شناسایی شود و مباحث مربوط به معیشت، اشتغال و مسکن این گروه پیگیری و در قالب طرح ارایه شود و منجر به خروجی عملیاتی شود.

وی افزود: اگر در این ایام کرونا فرمانده یا رزمنده ای به دلیل ابتلا به کرونا و در غربت از دنیا رفته، ضعف ما بوده است باید برنامه ریزی شود تا با همکاری صداوسیما این موارد مغفول نماند.

علی بیگ زاده، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که گرامیداشت شهدا کمتر از شهادت نیست، گفت: هر کاری در خصوص گرامیداشت زحمات دفاع مقدس صورت گیرد قطعا اجر شهادت  برای آن نوشته خواهد شد.

وی ادامه‌داد: ویژگی منحصر به فرد هشت سال دفاع مقدس که آن را از سایر جنگ های دنیا منحصر کرده است این بود که در این جنگ هشت ساله، ۶۰ کشور دنیا به حمایت از عراق در مقابله با ایران حضور داشتند .

بیگ زاده گفت: فرماندهان؛ پیشکسوتان دفاع مقدس کسانی هستند که در مقابل زورگویی های شرق و غرب ایستادند و این برهیچ کس پوشیده نیست.

وی یادآور شد: جنگ هشت ساله ایران و عراق تنها جنگی بود که ایران یک‌وجب از خاکش را از دست نداد و این باید در تاریخ ایران یاداوری شود  و برای باقی ماندن تجلیل ها باید صورت گیرد .

وی در انتها گفت: برای حفظ این دوران کوچکترین کارها تجلیل از فرماندهان، پیشکسوتان و رزمندگان و گرامیداشت شهدا است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1628764
ارسال نظر
نظرات