شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 16:14 منتشر شده در مورخ: 1399/04/30 شناسه خبر: 1628819
امام جمعه قزوین:

هدایت‌های قرآنی ماندگار و پایدار است

هدایت‌های قرآنی ماندگار و پایدار است
آیت الله عبدالکریم عابدینی، امام جمعه قزوین در دیدار طلاب حافظ و قاری مدارس علمیه قزوین گفت: هدایت‌های قرآنی ماندگار و پایدار است و خداوند نیز فرموده هر چه خدایی شود، ماندگاری پیدا می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی امروز(دوشنبه) در دیدار جمعی از طلاب حافظ و قاری قرآن کریم که در مدارس علمیه قزوین تحصیل می‌کنند، اظهار کرد: رابطه بین تقوا و قرآن بسیار جدی است و قرآن به هرکسی که با تقوا وارد عرصه‌های قرآنی نشود، دست رد می‌دهد.

وی با بیان اینکه خداوند همه انسان‌ها را با حداقل تقوا آفریده است، تصریح کرد: همه انسان‌ها ملتزم به فطریاتی هستند که تقوا محسوب می‌شود و آنقدر عمل به خوبی‌ها و کناره‌گیری از بدی‌ها جدی است که به آموزش نیاز ندارد و همه از آن برخوردار هستند.

امام جمعه قزوین بیان کرد: خدا در سوره انفال فرموده اگر انسان اهل تقوا شود، قدرت تشخیص پیدا می‌کند و بین حق و باطل، صحیح و غلط و زشت و زیبا صاحب تشخیص می‌شود و هر چه انسان تقوای بیشتری داشته باشد، قدرت تشخیص بیشتری خواهد داشت و بصیرت نیز از همین مقوله است.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین عنوان کرد: در سوره رعد آمده است آیا کسانی که خودشان به این نتیجه و درک رسیده‌اند که قرآن حق است، مانند آنهایی هستند که به این درک نرسیده و کور هستند؟! این آیات اهمیت فهم و درک قرآن را به خوبی نشان می‌دهد.

وی افزود: هدایت‌های قرآنی ماندگار و پایدار است و خداوند نیز فرموده هر چه خدایی شود، ماندگاری پیدا می‌کند و جاودانگی فعالیت‌های ما نیز بستگی به این دارد که از منیت‌ها فاصله پیدا کرده و خدایی شویم.

عابدینی تأکید کرد: در سوره نور خداوند فرموده است؛ خدا هر کسی را بخواهد هدایت می‌کند و در حقیقت با این کلام ما را تشویق می‌کند تا لیاقت و شایستگی این را که مورد عنایت و توجه خدا قرار گیریم در خود ایجاد کنیم.

 

امام جمعه قزوین اضافه کرد: خدا فرموده هرکسی را خدا نورانی نکند، هیچ نوری ندارد و هر چه از نور الهی برخوردار شویم می‌توانیم دیگران را نیز روشن و هدایت کنیم. هر چه قدر با عشق و محبت قرآن زندگی کنیم می‌توانیم به دیگران نیز گرمای قرآنی را منتقل کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در پایان از فعالیت‌های قرآنی طلاب و برنامه‌های قرآنی حوزه علمیه قزوین قدردانی کرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1628819
ارسال نظر
نظرات