شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 10:50 منتشر شده در مورخ: 1399/04/31 شناسه خبر: 1629019
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان برق:

مصرف برق در قزوین رکورد زد/ خاموشی سیستم سرمایشی ادارات صنعت آب و برق

مصرف برق در قزوین رکورد زد/ خاموشی سیستم سرمایشی ادارات صنعت آب و برق
سعید بهادیوند چگینی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گفت: به دلیل افزایش دمای هوا و مصرف بی‌رویه برق، سیستم سرمایشی تمامی ادارات صنعت آب و برق استان قزوین از ساعت ۱۲ خاموش می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سعید بهادیوند چگینی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ افزایش میزان مصرف برق در استان را نگران کننده دانست و اظهار کرد: با توجه به استقرار جبهه هوای گرم که منجر به افزایش دمای هوا در اکثر نقاط کشور و این استان شده، علاوه بر اینکه بر تأسیسات برق رسانی فشار مضاعفی وارد می‌کند، میزان مصرف برق را نیز به صورت فزاینده‌ای بالا برده است.

وی افزود: برای کنترل میزان مصرف و الگوسازی سایر ادارات، سیستم‌های سرمایشی تمامی ساختمان‌های اداری شرکت‌های زیرمجموعه صنعت آب و برق از ساعت ۱۲ ظهر به منظور صرفه جویی، خاموش می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تصریح کرد: تمامی کارکنان صنعت برق به منظور تامین برق مستمر و پایدار در کشور و استان قزوین با حداکثر توان و ظرفیت در حال خدمت رسانی بوده و از امروز تا پایان هفته جاری، تمام سیستم‌های سرمایشی مستقر در ادارات، ساختمان‌های ستادی، بخش‌های فنی و اجرایی صنعت برق رأس ساعت ۱۲ ظهر به منظور همراهی و اطمینان از تامین برق پایدار هموطنان، خاموش خواهد بود.

وی عنوان کرد: از شهروندان نیز انتظار داریم با توجه به گرمای هوا و شرایط خاص کرونا در کشور با رعایت و توجه دقیق به نکات مصرف بهینه برق از جمله تنظیم دمای آسایش برروی ۲۴ درجه، استفاده از دورکند کولر آبی و جا به جایی مصرف تجهیزات پرمصرف از جمله اتو، لباسشویی، ظرفشویی و سایر وسایل برقی پر مصرف به ساعات پایانی شب و ابتدای روز، صنعت برق را در تامین برق مطمئن و بی وقفه یاری کنند.

ضرورت کاهش جدی مصرف برق در استان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گفت: دیروز پیک بار یا اوج نقطه مصرف برق در استان به ۸۳۸ مگاوات رسید و رکورد تازه‌ای را در این حوزه ثبت کرد.

وی افزود: میزان مصرف برق با شروع فصل گرما از ۱۵ خردادماه شروع شده و تا ۱۵ شهریورماه روند افزایشی دارد که این میزان ۳۱ مگاوات بیشتر از میزان اختصاصی به استان قزوین است.

چگینی اضافه کرد: اگر شرایط در ساعات اوج مصرف (۱۲ تا ۱۷) به همین منوال ادامه پیدا کند، میزان خاموشی‌ها افزایش پیدا خواهد کرد.

این مقام مسئول با تأکید بر ضرورت کاهش جدی مصرف برق در استان گفت: از همه شهروندان و مصرف‌کنندگان برق در استان قزوین تقاضا داریم که ۱۰ درصد در مصرف برق صرفه‌جویی کنند تا بتوان این روز‌های گرم سال را بدون خاموشی و قطعی برق سپری کرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1629019
ارسال نظر
نظرات