شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 11:50 منتشر شده در مورخ: 1399/04/31 شناسه خبر: 1629024
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل:

ساماندهی ۲۰ هزار خانوار مصرف کننده گاز مایع در اردبیل/ توزیع الکترونیکی LPG آغاز شد

ساماندهی ۲۰ هزار خانوار مصرف کننده گاز مایع در اردبیل/ توزیع الکترونیکی LPG آغاز شد
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل، از ساماندهی توزیع گاز مایع در این استان خبر داد و گفت: گاز مایع مصرفی در استان از یکم مرداد ماه فقط از طریق کارت و به صورت الکترونیکی توزیع می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید حجت مدنی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، با اشاره به اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین از سال گذشته در کشور، اظهار داشت: بعد از اجرای این طرح، تمایل مردم برای استفاده از گاز مایع (LPG) افزایش یافت و توزیع آن را در استان با مشکلاتی روبرو کرد که از این رو ساماندهی توزیع آن در دستور کار قرار گرفت.

وی یکی از مشکلات به وجود آمده در این راستا را تامین گاز مایع از طریق کانال‌های عرضه خارج از شبکه و غیرقانونی توسط خانوارهای نیازمند دانست و گفت: از این رو شرکت ملی پخش فرآوردهای نفتی تصمیم به ساماندهی توزیع گاز مایع در کشور گرفته است.

۲۰هزار خانوار مصرف کننده گاز مایع در استان اردبیل

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل، اظهار کرد:  براساس راستی آزمایی که در سال جاری انجام شد، نزدیک به ۲۰هزار خانوار مشترک نفت سفید را ساماندهی کردیم که به طور قطع این تعداد خانوار نیازمند گاز مایع هستند.

وی افزود: در کنار این تعداد خانوار،  اصنافی مانند ایزوگام‌کارها، مجتمع های بین راهی، خانه باغ ها، رانندگان بین راهی و سایر اصناف نیاز به گاز مایع دارند که بنا داریم با همکاری دستگاه های مرتبط از جمله استانداری، فرمانداری ها، میراث فرهنگی، حمل و نقل و پایانه ها، سازمان صمت، جهاد کشاورزی و تعزیرات حکومتی توزیع گاز مایع به این اصناف را نیز ساماندهی کنیم.

مدنی گفت: این ۲۰هزار نفر در سامانه سدف ثبت نام کرده اند و واحدهای صنفی نیازمند به گاز مایع هم باید در این سامانه ثبت نام کنند و بعد از ثبت نام  و تایید دستگاه متولی، ما سهیمه ای بنا بر نوع فعالیت ماهانه آنها اختصاص می دهیم و کارت آنها را  شارژ خواهیم کرد.

رئیس کارگروه سوخت استان، تصریح کرد: ثبت نام خانوارها و اصناف در سامانه سدف(سامانه درخواست فرآورده های نفتی) به صورت کاملا رایگان و تنها یک بار صورت می گیرد.

فعالیت۱۷۳ عامل توزیع گاز مایع در استان اردبیل

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل در ادامه افزود: همان کاری که برای توزیع نفت سفید انجام دادیم برای گاز مایع هم با همکاری شرکت های موزع، تاسیسات مردمی و عاملین توزیع انجام خواهید داد.

مدنی افزود: اکنون در استان اردبیل ۸ باب شرکت موزع و اصلی، ۱۲باب تاسیسات و بیش از ۱۷۳عامل توزیع کننده گاز مایع فعال است که گاز مایع مورد نیاز ۲۰هزار خانوار و اصناف را در استان توزیع می کنند.

وی در ادامه به انعقاد تفاهم نامه همکاری با بانکهای ملت و تجارت اشاره کرد و گفت: در این راستا به منظور در اختیار قرار دادن دستگاه کارت خوان الکترونیکی در۸ واحد شرکت موزع، ۱۲ واحد تاسیسات و بیش از۱۷۳عامل توزیع این تفاهم نامه منعقد شده و قرار است بانکهای ملت و تجارت دستگاه های کارت خوان همراه با برنامه مورد نیاز را در اختیار موزعان و شرکت های توزیع و تاسیسات در استان قرار دهد.

وی تصریح کرد که از اوایل مردادماه توزیع گاز مایع را با ساماندهی بسیار مناسبی براساس کارت بانکی و در اختیار قرار دادن دستگاه کارت خوان به عاملان توزیع گاز مایع در استان انجام می دهیم.

سهمیه گاز مایع خانوارها کاهش نمی یابد

سید حجت مدنی گفت: خانوارها اطمینان داشته باشند که اجرای این طرح به هیچ عنوان مشکلاتی در توزیع و تامین گاز مایع به وجود نخواهد آورد، بلکه هدف ما از اجرای این طرح ساماندهی و تسریع در تامین و تحویل گاز مایع به خانوارهای نیازمند است و سهمیه گاز مایع این خانوارها نه تنها کاهش نمی یابد بلکه افزایش هم خواهد یافت.

وی با بیان اینکه شرکت پخش فرآورده های نفتی در اجرای این طرح نظارت ۱۰۰ درصدی دارد، گفت: سازمان صمت، تعزیرات حکومتی، استانداری و کمیسیون قاچاق کالا هم در این طرح ما را کمک می کنند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل، تاکید کرد: از اوایل مرداد ماه امسال گاز مایع براساس کارت بانکی به مشترکان تحویل داده می شود و غیر از کارت هیچ راهکار دیگری برای تحویل گاز مایع به خانوارها نیازمند وجود ندارد.

مدنی تصریح کرد: ساماندهی توزیع گاز مایع اصناف نیز در مرحله بعدی توسط شرکت پخش فرآوردهای نفتی انجام می شود

 

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1629024
ارسال نظر
نظرات