شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 13:38 منتشر شده در مورخ: 1399/04/31 شناسه خبر: 1629148
امام جمعه رودسر:

نهاد نماز جمعه مظلوم ترین دستگاه فرهنگی است

نهاد نماز جمعه مظلوم ترین دستگاه فرهنگی است
حجت السلام تقی روحانی گفت: امامان جمعه با کمترین توقع و امکانات مادی در عرصه گسترده جنگ فرهنگی در حال نبرد هستند؛ مظلوم ترین دستگاه فرهنگی نهاد نماز جمعه است که هیچ ردیف بودجه و کمک مالی ندارد و با همه کاستی‌ها در میدان نبرد است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از 8دی، حجت السلام تقی روحانی امام جمعه رودسر پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه احیای نماز جمعه در کشور یکی از دور اندیشی های امام(ره) بود اظهار کرد: اکنون حدود ۹۰۰ نماز جمعه در سراسر کشور در شهرستان‌ها و بخش‌های مختلف برپا می‌شود.

حجت‌الاسلام روحانی بیعت هفتگی مردم با انقلاب را یکی از اهداف امام(ره) در راستای احیای نماز جمعه دانست و افزود: این یک نماز عادی نیست بلکه یک نماز عبادی و سیاسی است در این نماز مردم هر هفته شعار مرگ بر استکبار و آمریکا سر می‌دهند.

امام جمعه رودسر با تاکید بر اینکه نماز جمعه از ابتدای تاسیس خود فراز و نشیب‌های بسیاری دیده ادامه داد: نماز جمعه در سال‌های دفاع مقدس در زیر بمباران خوانده می‌شد و گاهی در شهرها مردم با کفن نماز جمعه می خواندند اما هیچگاه این نماز تعطیل نشد.

وی با اشاره به شهادت ۵تن از امامان جمعه در محراب گفت: در ایام کرونا حدود چند ماه نماز جمعه تعطیل شد اما بلافاصله بعد از سفید اعلام شدن، مردم مشتاقانه آمدند.

حجت‌الاسلام روحانی با تاکید بر نقش محوری امامان جمعه در رسالت برگزاری نماز جمعه افزود: رهبر انقلاب فرمودند که الان در جنگ نرم فرهنگی هستیم و امامان جمعه فرماندهان قرارگاه فرهنگی و در جنگ نبرد با دشمن در خط مقدم هستند.

امام جمعه رودسر ادامه داد: امامان جمعه با کمترین توقع و امکانات مادی در عرصه گسترده جنگ فرهنگی در حال نبرد هستند؛ مظلوم ترین دستگاه فرهنگی نهاد نماز جمعه است که هیچ ردیف بودجه و کمک مالی ندارد و با همه کاستی‌ها در میدان نبرد است.

وی یکی از اهداف شورای سیاستگذاری نمازجمعه در کشور را جذب حداکثری جوانان دانست و گفت: اگرچه حضور جوانان خوب است اما قانع کننده نیست و باید تلاش های گسترده تری انجام گردد.

حجت‌الاسلام روحانی با تأکید بر ستاد نماز جمعه به عنوان یک رکن اصلی برگزاری این نماز گفت: در شهرستان ما حدود ۴۵ نفر عضو این ستاد هستند و همه فضا را برای اقامه نماز آماده می‌کنند، این افراد حتی یک ریال حقوق دریافت نمی کنند که این باید قابل توجه مدیران با حقوق نجومی و میلیونی باشد.

امام جمعه رودسر ارتباط همه جانبه با دستگاه‌های اجرایی و مسئولین شهر را یکی از دیگر از وظایف امامان جمعه عنوان کرد و ادامه داد: ارتباط ما با مسئولین و دستگاه ها خوب است و دفتر امام جمعه همیشه پذیرای همه مردم است.

وی در پایان تصریح کرد: شنیده‌ام برخی از مسئولین شهرستان گفتند که امام جمعه در کار اجرایی ما دخالت می‌کند، من به شدت این موضوع را تکذیب می‌کنم این ضعف دستگاه‌ها است که کار مردم را درست انجام نمی دهند و مردم شکایت خود را نزد امام جمعه می‌آورند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1629148
ارسال نظر
نظرات