شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 15:04 منتشر شده در مورخ: 1399/05/01 شناسه خبر: 1629595
معاونت پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان همدان خبر داد؛

اجرای طرح «مزرعه تابستان من» برای مهارت آموزی دانش آموزان همدانی

اجرای طرح «مزرعه تابستان من» برای مهارت آموزی دانش آموزان همدانی
یوسف سعیدی از اجرای طرح مزرعه تابستان من برای دانش آموزان همدانی در راستای اشتغال زایی و مهارت آموزی خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ یوسف سعیدی، معاونت پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان همدان در گفتگو با خبرنگار عصر همدان؛ گفت: برای اوقات فراغت امسال ۸۰ پایگاه فعال در سطح استان داریم که بصورت مجازی اداره می شوند.

وی افزود: برای برخی رشته ها و کلاس ها که بصورت مجازی امکانش نیست دانش آموزان می توانند با رعایت پروتکل های بهداشتی حضور یابند.

معاونت پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان همدان با بیان اینکه از اول تیرماه پایگاه ها فعال هستند، خاطر نشان کرد: مهارت های مختلفی مثل مهارت های ارتباطی روخوانی و روان خوانی قرآن، تجوید و صوت، مفاهیم، نهج البلاغه و احکام فعال است.

سعیدی عنوان کرد: مهارت های حرفه ای مثل رباتیک و طراحی لباس و تولید محتواهای فرهنگی و مهارت های فرهنگی مثل نقاشی، خطاطی، بازیگری، مجری گری، خبرنگاری و سفالگری را داریم.

وی مهمترین مهارت ها را اشتغال زایی بیان کرد و ادامه داد: در راستای اشتغال زایی و کلاس های خیاطی و قالبافی و معرق کاری قلم زنی، طرح مزرعه تابستان من را برای اولین بار در سطح استان داریم که به هر دانش آموز ۱۰۰ متر مربع داده می شود و محصول کشاورزی مطابق با شهرستان خود را کشت و در نهایت برای خود برداشت می کند.

معاون پرورشی آموزش و پرورش همدان از فعالیت ۳۴ کانون فرهنگی و ۴۶۱ کانون محلی مدرسه و ۲۶ دارالقرآن و ۱۴ اردوگاه فعال در سطح استان خبر داد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1629595
ارسال نظر
نظرات